Jak zrobić TNT lub dynamit w Minecraft? Krok po kroku

Mikołaj Mikiciuk

jak zrobić tnt w minecraftcie

TNT to niszczycielski blok w Minecraftcie, którego użycie powoduje eksplozję i destrukcję otaczającego go środowiska, a najłatwiejszym sposobem na jego zdobycie jest crafting, czyli tworzenie! W tym celu możesz skorzystać z dwóch receptur. Jeśli chcesz doświadczyć tego szczególnego rodzaju radości, która jest wyzwolona doświadczeniem zniszczenia tego niesamowitego świata Minecraft, czytaj dalej nasz artykuł pt. “Jak zrobić TNT lub dynamit w Minecraft? Krok po kroku”, a dowiesz się wszystkiego!

Jak najszybciej zdobyć TNT w Minecraft? 3 sposoby

Zdobycie TNT zależeć będzie od umiejętności gracza, bo choć nie jest to wyjątkowo trudne, to może stanowić wyzwanie dla początkujących graczy. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak zdobyć lub jak zrobić TNT w Minecraft, przedstawiamy poniższe 3 sposoby. 

creep minecraft

Najczęstszym sposobem na zdobycie TNT w grze Minecraft jest jego samodzielne wykonanie. TNT jest może być zrobiony z prochu strzelniczego i piasku. W tym celu potrzebujesz odpowiednio 5 jednostek prochu i 4 bloki piasku. W tym celu, najłatwiejszym sposobem na zdobycie prochu jest upolowanie kilku pełzaczy (creepy), a piasek możesz wydobyć z mapy za pomocą łopaty. Po zabiciu pełzacze upuszczają od 0 do 2 sztuk prochu. Kiedy zbierzesz wystarczającą ilość prochu, podejdź do stołu rzemieślniczego i zrób „X” prochu, a pozostałe miejsca wypełnij piaskiem. To jest recepta na TNT i może się stackować aż do sześćdziesięciu czterech.

wrak minecraft

TNT może być także się naturalnie znajdować w skrzyniach wraków. Wygenerowane struktury map z dnem oceanów lub plaż, mogą zawierać skrzynie ze skarbami. a TNT jest jednym z przedmiotów, które potencjalnie możesz znaleźć we wraku statku. Różne rodzaje skrzyń z łupami mogą pojawiać się z różnymi kategoriami przedmiotów. Jeśli we wraku statku znajdowała się skrzynia pełna ziemniaków, węgla i różnych zaklętych skórzanych pancerzy, to są to skrzynie, które mogą się odrodzić także z TNT.

pustynna świątynia minecraft

Możesz także znaleźć pułapki w całym swoim świecie Minecraft. Najczęstszą pułapką, w którą można się wpaść, były miny lądowe w pustynnej świątyni. U podstawy pustynnej świątyni na podłodze znajduje się kilka kolorowych bloków z terakoty. Rozbij kolorową terakotę pośrodku, aby zajrzeć do zakopanego skarbca. W każdej pustynnej świątyni znajduje się zakopany skarbiec z płytą naciskową pośrodku. Zejdź ostrożnie na dół i rozbrój TNT niszcząc płytę naciskową. Możesz wziąć ten TNT dla siebie, wydobywając go czymkolwiek.

Jak stworzyć TNT? Crafting 

Po uzbieraniu odpowiednich składników, możesz przejść do kolejnego etapu – produkcji TNT. Potrzebujesz do tego stołu rzemieślniczego o przekroju siatki 3×3.

  1. Otwórz stół rzemieślniczy,
tnt minecraft crafting
  1. Umieść proch i piasek w odpowiednich miejscach. Ważne jest to, aby zostało to zrobione według powyższego wzoru, gdyż zmiana ich ułożenia może zmienić finalny produkt. Po wypełnieniu siatki poprawnym wzorem, TNT pojawi się w polu po prawej stronie. Możesz używać piasku i czerwonego piasku zamiennie!
  2. Przenieś teraz TNT do swojego plecaka.

Jeśli chcesz otrzymać większą ilość TNT, po prostu zwiększ ilość surowców.

Jak aktywować TNT w Minecrafcie?

TNT można aktywować za pomocą Redstone. Aktywuje się, gdy otrzyma moc z dźwigni, Redstone torch, przycisku, płyty dociskowej lub dowolnego innego aktywatora. Można również podpalić TNT za pomocą krzemienia i stali. Po prostu umieść TNT i kliknij prawym przyciskiem myszy z krzemieniem i stalą, aby go zapalić.

Po aktywacji TNT zobaczysz, że lekko podskakuje i zaczyna migać. Po około trzech sekundach odliczania TNT eksploduje.

Uwaga! TNT podpali się także, jeśli w pobliżu pojawi się jakikolwiek pożar lub inne TNT wybuchnie. Bądź ostrożny, umieszczając go w pobliżu lawy i nie umieszczaj TNT przy miejscu z ogniem, chyba że próbujesz go zapalić. Eksplozja TNT może zapalić TNT umieszczony obok niego. Jeśli jakiekolwiek inne bloki TNT znajdują się w promieniu rażenia, reszta zapali się, a następnie eksploduje.

Ponadto, TNT nie niszczy żadnych bloków, gdy jest otoczony przez wodę lub lawę, ale nadal zadaje obrażenia wszystkim i wszystkiemu, co znajduje się w promieniu wybuchu. Wybuch TNT może zabić gracza, jeśli jest on wystarczająco blisko. Jeśli chcesz szybko uciec przed wybuchem TNT, możesz umieścić bloki między wybuchem a sobą, aby złagodzić obrażenia.

Najczęstsze pytania dotyczące TNT

Ile może wyrządzić TNT?

Jeśli znajdujesz się w środku wybuchu, otrzymasz około 25 punktów obrażeń. Odnoszone obrażenia zależą od odległości wybuchu TNT, ale maksymalne obrażenia na eksplozję wynoszą około dwudziestu pięciu punktów obrażeń.

Czy TNT niszczy diamenty?

Tak, TNT zniszczy diamenty i bloki diamentów. Kiedy ruda diamentów zostanie zniszczona otrzymasz normalną punktów doświadczenia, lecz prawdopodobnie ilość diamentów, którą otrzymasz będzie znacznie niższa. W teście wysadzania, z rud wypada od 0 do 4 diamentów. 

Jak wysadzić cały świat?

Jeśli chcesz szybko stworzyć duży blok TNT, aby zniszczyć świat, w którym się znajdujesz wykorzystaj to polecenie:  „/fill ~ ~ ~ ~10 ~10 ~10 TNT”. Przed sobą ujrzysz stos składający się z 1331 bloków TNT.

5/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz