Kiedy i dlaczego warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego?

Artykuł zewnętrzny

doradztwo-kredytowe-01

Doradca kredytowy to specjalista od kredytów, pożyczek i innych produktów finansowych obecnych w ofercie polskich banków. Z jego wsparcia zdecydowanie warto skorzystać, jeśli nie czujemy się na tyle pewnie w świecie finansów, aby na własną rękę wybrać najlepszą dla siebie ofertę. Doradca kredytowy ma za zadanie przeprowadzić klienta przez cały proces ubiegania się o finansowanie. Co najważniejsze, jego usługi są dla klienta całkowicie darmowe, co stanowi dodatkowy, cenny argument przemawiający za nawiązaniem z nim współpracy.

Kiedy warto skorzystać z usług doradcy kredytowego?

Z usług świadczonych przez doradcę kredytowego warto skorzystać zawsze, kiedy stoimy przed wyborem finansowania. Banki posiadają w swojej ofercie różnego rodzaju kredyty – od standardowych pożyczek średnio- i długoterminowych, poprzez kredyty samochodowe, a na kredytach hipotecznych kończąc. Każdy bank udziela klientom finansowania na odmiennych warunkach i nie zawsze najbardziej atrakcyjna na pierwszy rzut oka oferta okazuje się być tą najlepszą w długoterminowej perspektywie.

Z usług eksperta kredytowego warto skorzystać szczególnie w sytuacji, kiedy nie posiadamy wykształcenia ekonomicznego i nie jesteśmy bezpośrednio związani z sektorem bankowym. Doradca kredytowy posiada specjalistyczną wiedzę, doświadczenie i przygotowanie zawodowe, które pozwalają mu udzielać skutecznego wsparcia klientom w zakresie wyboru i ubiegania się o przyznanie konkretnej formy finansowania.

Współpracę z doradcą warto nawiązać jeszcze zanim wybierzemy konkretną ofertę. Dzięki temu poznamy swoją aktualną zdolność kredytową, czyli dowiemy się, o jaką maksymalną kwotę finansowania możemy się ubiegać, dowiemy się, jakie są obecnie promocje oraz które z dostępnych na rynku ofert mają szansę najlepiej sprawdzić się w naszej konkretnej sytuacji. Po wyborze kredytu, doradca przeprowadzi nas natomiast przez cały proces wnioskowania o jego przyznanie.

Dlaczego warto nawiązać współpracę z ekspertem kredytowym?

doradztwo-kredytowe-02

Doradca kredytowy to niezależny od banków specjalista, który nie jest zatrudniony przez żadną instytucję finansową. Działa więc zawsze i wyłącznie w interesie swojego klienta, dbając o jego zadowolenie z przebiegu współpracy oraz wybranej opcji finansowej. Co istotne, za usługi eksperta nie płaci klient, dla którego współpraca ta nie wiąże się z żadnymi wydatkami.

Honorarium eksperta wypłaca bowiem instytucja finansowa, z którą klient zdecydował się podpisać umowę. Jako że prowizje ekspertów są bardzo zbliżone we wszystkich bankach, ekspert dba wyłącznie o zadowolenie klienta, dokładając wszystkich starań, aby zaproponowane przez niego rozwiązania spotkały się z uznaniem przyszłego kredytobiorcy, a usługi eksperta polecone dalej.

Współpraca z ekspertem kredytowym może przynieść klientowi nie tylko znaczące oszczędności, gdyż będzie miał on szansę wybrać najbardziej opłacalne w długoterminowej perspektywie rozwiązanie, lecz także uchronić go przed stratą – doradca kredytowy proponuje klientowi wyłącznie sprawdzone oraz w pełni dopasowane do jego sytuacji materialnej formy finansowania, z których spłatą nie powinno być żadnych problemów.

Oceń post

Dodaj komentarz