Na co zwrócić uwagę, wybierając basen ogrodowy?

Krzysztof Werczyński

Updated on:

basen ogrodowy

Dobrze mieć w swoim ogrodzie basen ogrodowy. Nie podlega to wątpliwości, a już szczególnie gdy mamy spory upał. W tym okresie naprawdę jest on przydatny, a sąsiedzi będą nam go zazdrościć. Jednak, aby rzeczywiście się tak stało, to musimy najpierw go wybrać. Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Wymiary basenu

W pierwszej kolejności pod uwagę zawsze weźmy wymiary basenu. Musimy określić, jakie mamy wymagania. Czy w basenie tym chcemy jedynie posiedzieć, a może chcemy w nim pływać? W drugim przypadku musimy postawić na nieco większe rozmiary. Jednocześnie musimy się zastanowić, czy mamy odpowiednią ilość miejsca na swojej działce. Czasami ogródeczki są bardzo małe i na potężny basen nie mamy po prostu miejsca. Ustalmy to jeszcze przed zakupem.

Musimy się liczyć także z tym, że im większy jest basen, tym więcej wody się w nim zmieści. Wiąże się to niewątpliwie z utrzymaniem basenu. Weźmy pod uwagę to, że przynajmniej raz w roku musimy go napełnić, a na zimę wodę wylać. Jest to nieco pracy. Każdy z nas ma inną sytuację rodzinną. Jedni z nas poszukują basenu dla dzieci, a inni dla całych rodzin. Jest to spora różnica.

Na pewno w małym basenie dla dzieci, osoby dorosłe nie znajdą zbyt dużo orzeźwienia.

Czy pompa jest w zestawie?

Przy zakupie musimy także sprawdzić, czy w zestawie jest pompa. Przy dużych basenach powinna to być absolutna podstawa. Woda w basenie niestety się brudzi i jest całkiem normalne. Małe pompy, które często są w zestawach z basenem, nie zawsze spełniają swoją rolę. Polecamy pompy piaskowe, które swoje działanie (jak sama nazwa wskazuje) opierają na piasku. Pompy te są nieco droższe, ale przy dużych basenach spełniają wręcz idealnie swoją funkcję. Tego możemy być pewni.

Gdy będziemy przeglądać sobie ofertę basenów https://www.majowo.pl/wypoczynek/baseny-ogrodowe, to powinniśmy także pokusić się o zakup chemii basenowej. Bez niej w dużych basenach się nie obejdzie. Nawet dobrej jakości pompa do pary potrzebuje chemii basenowej. O chemię basenową nie musimy się martwić, ponieważ jest ona wysokiej jakości i całkowicie nieszkodliwa dla osób zażywających kąpiel. Należy jedynie stosować się do zapisków, które znajdują się na opakowaniu.

Spotkaliśmy się już ze zdaniem, że chemia basenowa jest droga. Raczej nie możemy się z tym zgodzić, a już, szczególnie gdy przekonamy się na jak długo takie opakowanie, nam wystarcza. Najczęściej jest to cały sezon, ale w niektórych sytuacjach jest ono wystarczające na dwa sezony. Nie jest to zatem żaden wydatek.

Z kolei basen, jak i pompę basenową kupujemy jednorazowo, a więc nie ponosimy już później żadnych kosztów. Musimy przyznać, że bardzo nam to odpowiada. Gdybyśmy co chwila chodzili na basen, to niestety musielibyśmy wydawać pieniądze za każdym razem. W przypadku wielu miejscówek nie są to małe kwoty. Musimy zdawać sobie z tego jak najbardziej sprawę. Przemyślmy sobie zatem raz jeszcze tę kwestię i wybierzmy dla siebie oraz dla swojej rodziny basen, który będzie odpowiadał naszym potrzebom.

Oceń post

Dodaj komentarz