Niechciane wiadomości SMS – jak sobie z nimi radzić?

Czy lubisz ten moment kiedy otrzymujesz kolejną wiadomość SMS z niechcianymi informacjami marketingowymi, politycznymi, potencjalnymi oszustwami i podobnych? Z pewnością nie! Na szczęście istnieje kilka sposobów na blokowanie takiego spamu począwszy od funkcji wbudowanych w telefon, aż po usługi oferowane przez operatora komórkowego.

Pamiętaj! Nigdy nie klikaj linków z wiadomości od nieznajomych. Mogą to być próby wyłudzenia informacji przez SMS lub ich kradzieży, czyli tzw. “Smishing”.

Reklama

Dlaczego otrzymujesz niechciane wiadomości SMS?

Na pewno zastanawiasz się dlaczego w ogóle otrzymujesz takie wiadomości “SPAM”. Przedstawiamy Wam niektóre możliwości, które wydają się najczęstszymi powodami, a będą to przede wszystkim:

Jak zatrzymać i zablokować spam?

Dość o tym, dlaczego otrzymujesz spam. Przejdźmy do konkretów umożliwiających blokowanie niechcianych wiadomości! Oto kilka propozycji: 

Uwaga! Uważaj nawet na wiadomości, które umożliwiają wypisanie się z subskrypcji. O ile pochodzą one z zaufanego źródła, to nie stanowią one problemu. Gorzej jeśli do akcji wkroczył oszust – może się okazać, że link ten zawiera wirus, lub w jakiś sposób ukradnie część Twoich danych. 

Reklama

Jak zablokować spam na iPhonie?

Wszystkie iPhone’y z systemem iOS 10 i nowszymi mają funkcję blokowania spamowych wiadomości tekstowych we wstępnie zainstalowanej aplikacji “Wiadomości” . Wykonaj następujące kroki, aby zablokować spam:

IPhone pozwala również odfiltrować nieznane teksty do specjalnego folderu, aby przejrzeć je później. Włącz to w Ustawienia > Wiadomości > Filtruj nieznanych nadawców > przesuń suwak na wł. / Zielony.

Jak blokować spamowe wiadomości w Androidzie?

Jeśli Twój smartfon ma system Android 10 lub nowszy, wykonaj następujące kroki, aby skorzystać z wbudowanych funkcji blokowania spamu:

5 / 5 ( 7 votes )
Exit mobile version