Pożyczka bez BIK. Na co zwrócić uwagę?

Artykuł zewnętrzny

Updated on:

pożyczka bez bik

Pożyczka bez BIK jest odpowiednia dla osób, które chcą otrzymać dodatkową gotówkę bez weryfikacji w bazach dłużników. Opóźnienia w spłacie poprzednich zobowiązań lub brak historii kredytowej może być przeszkodą w otrzymaniu pożyczki w banku. Rozwiązaniem w tej sytuacji są oferty firm pozabankowych dostępne online. To szybki zastrzyk gotówki bez wychodzenia z domu i minimum formalności podczas składania wniosku.

Kto może skorzystać z pożyczki bez BIK?

Pożyczka bez BIK to jedna z ofert w sektorze pozabankowym. Skierowana jest do osób, które mają odnotowane opóźnienie w spłacie poprzednich zobowiązań. Dane na ten temat gromadzi i przetwarza Biuro Informacji Kredytowej. Uzyskanie pożyczki bez BIK w banku nie jest możliwe. Wszelkie zaległości będą wiązać się z uzyskaniem negatywnej decyzji kredytowej. To również dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają historii kredytowej. Do złożenia wniosku wymagane jest polskie obywatelstwo i ważny dowód osobisty. Konieczne będzie również posiadanie rachunku bankowego, dzięki czemu firma pożyczkowa będzie mogła zweryfikować tożsamość potencjalnego klienta.  

Jak otrzymać pożyczkę bez BIK?

W ramach pożyczki bez BIK dostępne są zazwyczaj niskie kwoty, które nie przekraczają kilku tysięcy złotych. Jest też krótki czas na zwrot pożyczonej w ten sposób gotówki. Najlepiej skorzystać z gotowych ofert portali internetowych, których zadaniem jest wyszukiwanie ofert dla potencjalnych klientów. Złożenie wniosku jest bezpłatne i nie wymaga przedstawiania dodatkowych dokumentów. Oszczędzamy czas nie tylko na poszukiwaniu najlepszej oferty, ale także na zbędnych formalnościach. Listę potencjalnych pożyczkodawców uzyskamy w bezpieczny sposób i to do nas będzie należeć ostateczna decyzja, z której oferty skorzystamy. 

Pożyczka bez BIK – ile mogę pożyczyć?

Negatywne wpisy w bazach blokują nam dostęp do ofert bankowych. Nie jest to jednak sytuacja bez wyjścia. Wniosek o dodatkową gotówkę możemy złożyć w firmie pożyczkowej. Wśród ofert pożyczki bez BIK znajdziemy najczęściej popularne chwilówki, które charakteryzują się tym, że:

  • termin spłaty wynosi najczęściej od 30 do 61 dni,
  • niska kwota pożyczki,
  • decyzja o przyznaniu możliwa nawet w ciągu 15 minut,
  • najczęściej brak konieczności udokumentowania aktualnych dochodów,
  • promocje na darmową pierwszą pożyczkę.

W przypadku pożyczek bez bik darmowych ważne jest to, aby środki oddać, w terminie który został określony w umowie. Tylko w takiej sytuacji oddajemy dokładnie tyle, ile pożyczyliśmy, czyli bez dodatkowych kosztów. 

Pożyczka bez BIK – na co zwrócić uwagę?

Pożyczka bez bik to dobre rozwiązanie dla osób, które potrzebują pożyczyć szybko gotówkę. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że czas na oddanie środków jest krótki. Musisz zatem przemyśleć, w jaki sposób zgromadzisz pieniądze na spłatę. W innym przypadku narazisz się na dodatkowe często wysokie koszty. Przeczytaj dokładnie umowę, zanim ją podpiszesz. Tylko odpowiedzialne zadłużanie jest bezpieczne. Nie jest również dobrym pomysłem branie kolejnej pożyczki, na spłatę zaległego zobowiązania. Postępując w ten sposób bardzo łatwo popaść w spiralę długów. W pierwszej kolejności korzystaj z ofert pożyczkodawców popularnych na rynku. Czytaj również opinie, które są dobrym źródłem wiedzy na temat danego pożyczkodawcy. Konkretną firmę możesz również zweryfikować na listach Komisji Nadzoru finansowego. Pożyczanie przy zachowaniu powyższych zasad jest bezpieczne i pozwala otrzymać dodatkową gotówkę nawet w sytuacji, kiedy mamy zaległości w BIK.

Oceń post

Dodaj komentarz