Sprawa rozwodowa, czyli jak się rozwieść szybko i w miarę “bezboleśnie”

Artykuł zewnętrzny

sprawa-rozwodowa

W ciągu roku w Polsce zawieranych jest około 150 000 związków małżeńskich. Ponad 50 000 z nich zostaje rozwiązanych przez rozwód. Perturbacje związane ze zdelegalizowaniem małżeństwa poprzez rozwód, dotykają nie tylko małżonków, ale również małoletnich. Jeżeli to czytasz, to prawdopodobnie masz przekonanie, że w Twoim małżeństwie nie układa się najlepiej i nie jest to wyłącznie chwilowy kryzys. Zastanawiasz się zapewne również, jak przygotować się do rozwodu. Przede wszystkim potrzebujesz profesjonalnej pomocy prawnej.

“Proces” rozwodowy

W pierwszej kolejności należy zaznaczyć, że procedura rozwodowa powinna być dobrze przygotowana i indywidualnie dopasowana do danej osoby. Może się wydawać, że złożenie pozwu rozwodowego to pierwszy krok, który należy wykonać, aby rozpocząć sprawę rozwodową. To zależy…

Patrząc na to od strony formalnej, złożenie pozwu o rozwód rzeczywiście uruchamia cały proces sądowy. Jednak tak naprawdę sprawy rozwodowe zaczynają się o wiele wcześniej. Wiele osób zgłasza się po poradę prawną już krótko po podjęciu decyzji o rozwodzie, a nawet jeszcze wcześniej, gdy np. odkryły zdradę współmałżonka. Wiele z tych osób chce przede wszystkim zorientować się na wstępie, z czym wiąże się rozwód, jak długo on trwa oraz jak wygląda postępowanie sądzie.

Sprawa rozwodowa tylko z asystą prawną

Rozwodem nazywamy instytucję prawa rodzinnego, której celem jest formalne rozwiązanie związku małżeńskiego mężczyzny i kobiety, w którym brak wygasły więzi uczuciowe, cielesne i gospodarcze. Sprawa rozwodowa jest procesem trudnym, wiążącym się z bardzo silnymi emocjami i niejednokrotnie sprzecznymi interesami małżonków.

Każdy przypadek jest inny, obarczony wieloma zmiennymi, stąd też nie istnieje uniwersalna odpowiedź na pytanie „jak się rozwieźć?”. Można jednak zminimalizować traumy z tym związane i rozstać się z małżonkiem stosunkowo szybko oraz korzystnie. Aby było to możliwe, w postępowaniu powinien być obecny doświadczony adwokat rozwodowy, który ułatwi przeprawę przez ten bardzo trudny etap w życiu oraz zadba o prawidłowy przebieg całego postępowania.

Adwokat rozwodowy — pomoc formalna i nie tylko

Sprawy rozwodowe wiążą się z dużymi emocjami, które najczęściej nie są dobrym doradcą. Niejednokrotnie są to również postępowania niezwykle delikatne i wymagające właściwego podejścia. Małżonkowie niemogący porozumieć się w różnych kwestiach, w tym często w zakresie opieki nad dziećmi, czy podziału majątku, nie muszą być jednak w tym wszystkim osamotnieni. Tutaj olbrzymią rolę ogrywa doświadczony adwokat rozwodowy, który nie ocenia, lecz stoi po stronie klienta, próbując znaleźć dla niego jak najlepsze rozwiązanie. Dba on również o to, aby zminimalizować koszty procesowe, stara się doprowadzić do pisemnego porozumienia małżonków o sposobie wykonywania władzy rodzicielskiej i utrzymywaniu kontaktów z dzieckiem po rozwodzie, jak również w zakresie podziału majątku.

Radca prawny Paulina Fiejdasz z LEGAL.F KANCELARIA z Rzeszowa to długoletnia praktyka w dziedzinie prawa rodzinnego i opiekuńczego, gwarantująca sprawne i szybkie przeprowadzenie postępowania rozwodowego z satysfakcjonującym dla klienta orzeczeniem sądu.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz