Zaczepki na fb – jak zaczepić kogoś?

Mikołaj Mikiciuk

zaczepki na fb

Facebook pomimo wielkich sukcesów Instagramu jest nadal największym portalem społecznościowym. Programiści dbają o to, żeby użytkownik tego serwisu nie nudził się wprowadzając to coraz nowsze funkcjonalności. Jedną z nich, które pokochał cały Facebook są zaczepki. Niegdyś można to było łatwo zrobić po zalogowaniu, prosto z paska po lewej stronie, a teraz? No właśnie. Gdzie są zaczepki na fb? Jak zaczepić kogoś na fb? Jak zobaczyć liczbę wysłanych zaczepek? Odpowiadamy! 

Czym są zaczepki na fb?

Zaczepki na fb są wykorzystywane w większości przez młodsze pokolenie do rozpoczęcia konwersacji z innymi. Jak można się domyśleć, zaczepiana jest w większości płeć przeciwna. Wysłanie takiej zaczepki intryguje i zachęca do zagajenia przez właśnie tą, drugą osobę. Można więc w taki sposób zwrócić uwagę osoby, z którą chciałoby się porozmawiać, lecz z różnych względów nie rozpoczyna się rozmowy słowami, tylko właśnie zaczepką. 

Obecnie zaczepki na fb są mniej popularne niż wcześniej, lecz jest to głównie spowodowane zaprzestaniem promowania przez samego twórcę – Facebooka. Zaczepki zostały przeniesione na dedykowaną stronę, nie ma możliwości użycia ich z głównego widoku, co znacznie ułatwiało ich użycie, a aktualnie jest to trudne do zrealizowania. 

Gdzie znaleźć zaczepki na fb?

Jak już wspomnieliśmy, zakładka z zaczepkami na fb została przeniesiona z widocznego dla każdego miejsca, do dedykowanej strony. Możesz w nią wejść klikając w poniższy link lub wpisując ją w przeglądarkę:

zaczepki na fb

Link automatycznie przekieruje Cię do strony, na której znajdziesz listę swoich znajomych wraz z możliwością kliknięcia przycisku “Zaczep”. Wystarczy, że klikniesz przycisk “Zaczep”, a wybrana przez Ciebie osoba otrzyma wiadomość z informacją, że ją zaczepiasz. Ponadto, strona ta umożliwi Ci zobaczenie liczby wysłanych przez kogoś zaczepek oraz informacji kiedy zostały one wysłane.  

Teraz możesz wysyłać tak wiele zaczepek jak tylko chcesz! Nie musisz ograniczać się tylko do jednej osoby. Oczywiście nie ma możliwości wysłania dwóch zaczepek z rzędu, jeżeli druga osoba nie zareaguje na pierwszą.

Jak zaczepić znajomego na telefonie?

Niestety, po wycofaniu tej funkcjonalności przez Facebooka, zaczepki na fb na komórce i komputerze wyglądają tak samo. Jeśli zatem chcesz kogoś zaczepić, wykonaj poniższą instrukcję:

  1. Włącz przeglądarkę,
  2. Wpisz adres: https://facebook.com/pokes,
  3. Wybierz osobę z listy lub wpisz imię i nazwisko w wyszukiwarce,
  4. Kliknij “Zaczep”,
  5. Gotowe!

Jak powstrzymać wysyłanie zaczepek?

Jeśli uważasz, że wysyłanie zaczepek jest śmieszne lub robi to nieodpowiednia osoba, to jedynym sposobem na powstrzymanie takiego działania jest zablokowane tej osoby. Zrobisz to dosłownie w 5 krokach:

  1. Kliknij ikonę “Konto” w prawym górnym rogu,
  2. Wybierz “Ustawienia i prywatność”, a następnie “Ustawienia”,
  3. Wybierz opcję “Blokowanie” znajdujące się w lewej kolumnie,
  4. W sekcji  “Zablokuj użytkowników” wpisz imię i nazwisko nękającej Cię osoby,
  5. Kliknij “Zablokuj”.

Pamiętaj o konsekwencjach zablokowania drugiej osoby. Zostanie ona usunięta z Twojej listy znajomych, a odblokowanie jej nie spowoduje jej przywrócenia – nie obejdzie się od ponownego przesłania zaproszenia. Na szczęście jeśli kogoś zablokujesz, to druga osoba się nie dowie o tym fakcie. 

4.6/5 - (9 votes)

Dodaj komentarz