Co zrobić, gdy osobisty hotspot iPhone’a nie działa?

Mikołaj Mikiciuk

Updated on:

osobisty hotspot iphone

Jest wiele czynników, które mogą sprawić, że osobisty hotspot Twojego iPhone’a przestanie działać. Do każdego z poniższych rozwiązań podamy również informacje o tym, dlaczego Hotspot osobisty może mieć problemy. Sprawdź i znajdź przyczynę!

Osobisty hotspot iPhone’a nie działa – przyczyny

Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami w podanej kolejności. Instrukcje zawarte w tym artykule dotyczą wszystkich modeli iPhone’a z systemem iOS 13 lub nowszym. W przypadku starszych wersji iOS część kroków może się nieco różnić. Oczywiście te wskazówki mają zastosowanie tylko wtedy, gdy Twój osobisty hotspot jest widoczny w Ustawieniach. W niektórych przypadkach opcja może całkowicie zniknąć z iPhone’a. Zacznijmy!

Wyłącz i włącz osobisty hotspot 

Czasami wystarczy zresetować swój osobisty hotspot, aby znów działał. Zrób to, włączając go i wyłączając w ten sposób: 

  • Wejdź w “Ustawienia”, 
  • Przejdź do opcja “Hotspot osobisty”, 
  • Przesuń suwak “Dopuszczaj innych” na wyłączony / biały, 
  • Następnie przesuń z powrotem na włączony / zielony.

Włącz i wyłącz dane komórkowe 

Problem z osobistym hotspotem może nie dotyczyć funkcjonalności samej w sobie, lecz na połączeniu z danymi sieci komórkowej. Jeśli Twój telefon ma problemy z połączeniem się z Internetem, Hotspot osobisty również może nie działać. Zresetuj połączenie danych komórkowych, włączając je i wyłączając w następujący sposób:

  • Wejdź w “Ustawienia”,
  • Przejdź do zakładki “Dane komórkowe”,
  • Przesuń suwak “Dane komórkowe” na wyłączone / białe,
  • Następnie przesuń suwak z powrotem na włączone / zielone. 

Uruchom ponownie iPhone’a

Aby naprawić osobisty hotspot uruchom ponownie telefon. Możesz się zdziwić jak często proste ponowne uruchomienie iPhone’a rozwiązuje wszelkiego rodzaju problemy, z którymi możesz się spotkać. Zapoznaj się z naszymi instrukcjami dotyczącymi ponownego uruchamiania każdego modelu iPhone’a

Zaktualizuj iOS do najnowszej wersji

Każda nowa wersja iOS – systemu operacyjnego działającego na iPhonie – zawiera poprawki błędów. Osobisty hotspot Twojego iPhone’a może nie działać z powodu błędu, który został naprawiony w nowszej wersji oprogramowania. Zainstaluj zatem najnowszą wersję systemu iOS, aby sprawdzić, czy rozwiąże to Twój problem.

Zaktualizuj ustawienia operatora

Każdy iPhone ma ukryty zestaw ustawień operatora. Są to ustawienia, które ułatwiają współpracę iPhone’a z operatorem komórkowym. Chociaż nie zdarza się to tak często, jak aktualizacje iOS, firmy telekomunikacyjne od czasu do czasu dokonują aktualizacji ustawień. Jeśli Hotspot osobisty nie działa, sprawdź i zainstaluj dostępne aktualizacje ustawień operatora dostępne na stronie. 

Zresetuj ustawienia sieciowe

IPhone przechowuje ustawienia sieciowe, które pomagają kontrolować sposób łączenia się z sieciami Wi-Fi, komórkowymi, Bluetooth i innymi. Jeśli pojawi się problem w ustawieniach sieci, może to spowodować, że Hotspot osobisty przestanie działać. Zresetuj ustawienia sieciowe, aby rozwiązać problem.

Uwaga! Po wykonaniu tej czynności musisz ponownie sparować urządzenia Bluetooth i ponownie wprowadzić hasła Wi-Fi.

Niezapłacony rachunek / brak pakietu Internetu

Upewnij się, że nie ma żadnych problemów z kontem w telefonie. Niedziałający hotspot osobisty może być spowodowany problemem z kontem abonenta. Pomyśl zatem o zaległym rachunku lub wyłączonym pakiecie Internetu.  

Przywróć iPhone’a w trybie DFU

Jeśli nadal borykasz się z problemem niedziałającego hotspotu osobistego, czas podjąć bardziej drastyczne kroki. Jednym z nich jest przywrócenie iPhone’a do ustawień fabrycznych w trybie DFU. Ten tryb umożliwia uruchomienie iPhone’a, ale nie uruchamia iOS – systemu operacyjnego. Dzięki temu możliwe jest wprowadzanie poprawek w systemie iOS na niższym poziomie, co czasami może rozwiązać bardzo trudne problemy. Zacznij od wykonania kopii zapasowej iPhone’a, aby nie stracić żadnych danych. Następnie przełącz iPhone’a w tryb DFU i przywróć go ustawień fabrycznych, a następnie sprawdź, czy problem został rozwiązany.

Co zrobić, jeśli osobisty hotspot nadal nie działa

Jeśli pomimo wykonania wszystkich powyższych czynności, hotspot osobisty nadal nie działa, to sprawę należy skonsultować z serwisem. Możesz skontaktować się z Apple w celu uzyskania pomocy technicznej przez telefon lub umówić się na spotkanie w celu uzyskania pomocy osobistej w lokalnym sklepie Apple Store. 

4.8/5 - (6 votes)

Dodaj komentarz