Prowadzenie sklepu w sieci – integrator, który usprawni Twój sklep

Mikołaj Mikiciuk

Updated on:

integrator

W obecnych czasach dużo zakupów robimy w sieci. Obroty sklepów internetowych w niektórych przypadkach zwiększyły się kilkukrotnie. Zwiększone obroty oznaczają dla tej branży większą ilość zamówień. Aby sklep działał sprawnie, a klient otrzymywał zamówione towary szybko ważne jest, aby był wyposażony w dobrze działający i skuteczny integrator. Jest to oprogramowanie spinające systemy magazynowania, wysyłki, wystawiania dokumentów rachunkowych oraz sprawnego księgowania.

W obecnych czasach dużo zakupów robimy w sieci. Obroty sklepów internetowych w niektórych przypadkach zwiększyły się kilkukrotnie. Zwiększone obroty oznaczają dla tej branży większą ilość zamówień. Aby sklep działał sprawnie, a klient otrzymywał zamówione towary szybko ważne jest, aby był wyposażony w dobrze działający i skuteczny integrator.

Jest to oprogramowanie spinające systemy magazynowania, wysyłki, wystawiania dokumentów rachunkowych oraz sprawnego księgowania. Na rynku dostępnych jest wiele programów oferujących integracje systemów sklepu internetowego. Zostały zastosowane w nich technologie i ulepszenia ułatwiające obsługę. Integratory są to sprawnie i szybko działające narzędzia.

Posiadają wbudowane nowoczesne rozwiązania. Stworzono je tak, by były przyjazne w obsłudze i komfortowe, ergonomiczne dla użytkownika. Główną zaletą jest to, iż posiadają wszechstronność konfiguracji ułatwiającą pracę na tego rodzaju oprogramowaniu.


Możliwości integratorów

Podstawową funkcjonalnością tego oprogramowania jest pełne prowadzenie kartotek sprzedażowych, kontrahentów oraz obsługiwanie dokumentów. W integratorze mamy bazy danych towarów i usług oraz dostęp do dokumentów związanych z tą działalnością. 

Ważną rzeczą jest to, by nasze oprogramowanie dawało klientowi możliwość do dyspozycji różne rodzaje płatności. Do najważniejszych z nich należą płatność kartą, blikiem, e-przelewem, ale również i przedpłaty czy zamówienia zaliczkowanego. Integrator jest bardzo potrzebnym narzędziem dla Twojego biznesu jakim jest sklep internetowy.


Czy korzystanie z integratora jest konieczne?

Systemy integrujące system sprzedaży, rachunkowość oraz magazyny elektroniczne są bardzo wygodne w obsłudze oraz praktyczne. Zapewniają większą przepływowość dokumentów, zamówień i płatności. Twój sklep internetowy działa po prostu dużo sprawniej.

Niezwykle cenną zaletą oprogramowania subiektowego jest ograniczenie możliwości powstania błędów, a te są dużo bardziej możliwe przy tradycyjnych metodach funkcjonowania sklepu. Integratory systemów sklepu internetowego są bardzo proste w obsłudze, intuicyjne. Jego uwadze nie ujdzie nawet najmniejszy szczegół.

Co najważniejsze same aktualizują stany magazynowe towarów jednocześnie oznaczając te, które są wyprzedane. Zastosowanie integratora to wygoda dla obu stron (sprzedawcy i klienta), zaoszczędzenie czasu i pieniędzy.


Jak zintegrować systemy działającego już sklepu internetowego?

Tak jak już wspomniałem integratory spinają nam rachunkowość, magazyn, sprzedaż oraz wysyłkę towarów. Ze względu na możliwość dopasowania oprogramowania do swoich potrzeb systemy można zintegrować również w istniejącym sklepie.

Integratory działają we współpracy z różnym oprogramowaniem, które wykorzystywałeś do tej pory pojedynczo (każdy program do innego celu). Oprogramowanie integrujące można, a nawet trzeba skonfigurować tak, by zamówienie towaru przez klienta powodowało jego rezerwację w magazynie. Następnie system oczekuje na potwierdzenie płatności (tu klient musi mieć wiele opcji do wyboru).

Jeżeli to nastąpi system zdejmuje towar ze stanu magazynowego i wystawia dokumenty magazynowe (PZ, PW, RZ, WZ). Dodatkowo integrator zamawia kuriera (tu też powinno być dużo opcji) i wystawia dokumenty wysyłkowe zgodnie z danymi i  preferencjami dostawy podanymi przez klienta.

Na koniec wystawiane są dokumenty sprzedażowe (faktura lub rachunek / paragon). Jedyne co musisz sam zrobić to spakowanie towaru i wydanie go kurierowi. Jakie to proste? Prawda?


Gdzie się sprawdzi integrator?

Najważniejsze w takim systemie jest to, że możemy dowolnie konfigurować  nasz sklep oraz udostępnić go na różnych platformach sprzedażowych takich jak Allegro, Prestashop czy Amazon. Dzięki integratorowi mamy szansę trafić do szerszego grona klientów.

Oprogramowanie integrujące sprawia, że nie musimy poświęcać tak dużo czasu jak kiedyś na kontrolę procesu sprzedaży. Można go również spiąć z systemem rozliczania z Urzędem Skarbowym.


Bezpieczeństwo

Ponieważ integrator sklepu internetowego jest zbiorem wielu danych wrażliwych, tj. dane osobowe klientów, płatności oraz wszelkiego rodzaju dokumentów księgowo-rachunkowych to twórcy takich systemów pomyśleli o tym, by  systemy te były bezpieczne dla użytkowników. Wykradzenie danych czy ataki hakerskie są niemożliwe. Gwarantują to producenci systemów integrujących sklepy internetowe.


Podsumowanie

Charakterystyką sklepów internetowych jest to, iż są to biznesy rodzinne, które angażują jedną czy dwie osoby. Jeżeli sklep ma w ofercie wiele towarów to jego prowadzenie może być istną gehenną. Do takich przedsiębiorców dedykowane są oprogramowania integrujące. Pozwalają one zaoszczędzić czas i pieniądze.

Integracje dla sklepów internetowych znajdziesz tutaj: sellintegro.pl

Oceń post

Dodaj komentarz