Jak pobrać film z TikToka?

Mikołaj Mikiciuk

Updated on:

jak pobrać film z tiktoka

TikTok, wcześniej Musical.ly, zdobywa coraz większą popularność w Polsce, zwłaszcza wśród młodzieży. Nic dziwnego, jest to wylęgarnia świetnych filmików, gdzie każdy może opublikować własną wersję nagrania do danej muzyki, czy też wyzwania, przy czym nie musisz tracić anonimowości, ale kto by się tym tam przejmował. TikTik wychodzi też naprzeciw osobom, które chcą pobrać filmiki, no chyba, że właściciel sobie tego nie życzy. Jak pobrać film z TikToka? Nawet te, które mają wyłączoną opcję pobierania. 

Czym jest TikTok?

Musical.ly był bardzo popularną aplikacją do udostępniania 15-sekundowych filmików z różnych zabaw, lecz głównie – podkładania własnego video pod dany dźwięk, czyli synchronizowanie ust z muzyką. Z aplikacji korzystało ponad 100 milionów użytkowników aż do sierpnia 2018 roku, kiedy to została przejęta przez chińską firmę – ByteDane. Wszyscy użytkownicy zostali przeniesieni do całkowicie nowej aplikacji – zwanej Tik Tok. 

Nowa aplikacja oferuje dużo większe możliwości, a tym samym jest w stanie docierać do nowych użytkowników. Oparta na tej samej koncepcji, lecz dużo szerszym zakresie aplikacja TikTok  promowana jest jako sieć społecznościowa. Możesz w niej tworzyć różnorodne filmy, brać udział w wyzwaniach, podkładać swoje video do muzyki, tworzyć filmy taneczne, trików i pranków. Zapomnij o jakichkolwiek limitach!

Aktualnie z aplikacji korzystna ponad 500 milionów aktywnych użytkowników i wciąż drastycznie rośnie! 

Jak pobrać film z TikToka?

Większość aplikacji, a w szczególności wielkie portale takie jak Facebook, Twitter, czy Youtube nie pozwala na pobieranie filmów, niekiedy nawet w przypadku kiedy znajduje się on na Twoim koncie. Serwisy internetowe chcą uzależnić internautę od swojego portalu, gdzie każda osoba przeliczana jest na pieniądze (reklamy). Zapisywanie filmów zwykle będzie wymagać użycia innej aplikacji lub serwisu. 

W przypadku serwisu TikTok sprawa ma się inaczej – platforma ułatwia pobieranie śmiesznych filmików, nawet jeśli nie jesteś ich właścicielem. Mało tego, nie jest konieczne posiadanie konta, aby to zrobić.  

Sposób 1 Pobieranie udostępnionego filmiku z TikToka

Aby pobrać film z TikToka wykonaj poniższą instrukcję:

jak pobrać film z tiktoka
 1. Włącz aplikację TikTok,
 2. Wyszukaj film, który chcesz pobrać, 
 3. Naciśnij i przytrzymaj filmik,
 4. Następnie z wyświetlonych opcji wybierz „Zapisz wideo”. 
 5. Jeśli robisz to pierwszy raz, zezwól na dostęp do zdjęć.
jak pobrać z tiktoka

Na dolnym pasku będziesz widzieć postęp pobierania, a po jego zakończeniu wyświetli się komunikat “Zapisano film”, a także wyświetli się dodatkowe okienko z możliwością udostępnienia filmiku (np. wysłania komuś na innej aplikacji – np. WhatsApp).

Domyślnie film zostanie pobrany do aplikacji obsługującej zdjęcia w telefonie – aplikacja “Zdjęcia” w przypadku iOS’a oraz “Zdjęcia Google” w przypadku telefonu z Androidem.

Sposób 2 Pobieranie udostępnionego filmiku z TikToka

Kolejnym, bardzo podobym sposobem na pobranie filmiku z Tiktoka jest:

jak pobrać film z tiktoka
 1. Włącz aplikację TikTok,
 2. Wyszukaj film, który chcesz pobrać, 
 3. Dotknij ikonę udostępniania,
 4. Wybierz „Zapisz wideo” z trzeciego wiersza. 
pobieranie filmu z tiktoka

Na dolnym pasku będziesz widzieć postęp pobierania, a po jego zakończeniu wyświetli się komunikat “Zapisano film”, a także wyświetli się dodatkowe okienko z możliwością udostępnienia filmiku (np. wysłania komuś na innej aplikacji – np. WhatsApp).

Podobnie jak w przypadku pierwszego sposobu, filmik zostanie pobrany do domyślnej aplikacji w telefonie.

Sposób 3 Pobieranie nieudostępnionego filmiku z TikToka

Jeśli nie widzisz opcji „Zapisz wideo” w żadnej wykonując instrukcje z dwóch powyższych sposobów, prawdopodobnie użytkownik – właściciel, specjalnie zablokował możliwość pobierania swoich filmów. Znajdując się w takiej sytuacji, nie ma innej możliwości jak użycie innej aplikacji w celu pobrania filmiku z aplikacji TikTok. 

Sposób dla iPhone’a: 

jak pobrać z tiktoka
 1. Wejdź do sklepu App Store,
 2. Ściągnij aplikację “SaveTok”
 3. Uruchom ją,
pobieranie z tiktoka
 1. Teraz wejdź do aplikacji TikTok, 
 2. Wybierz interesujący filmik, 
 3. Kliknij ikonę udostępniania 
 4. Wybierzesz opcję “Skopiuj link”. 
jak pobrac tiktoka
 1. Wróć do aplikacji “SaveTok”
 2. Naciśnij przycisk “Save TikTok”.
 3. Następnie naciśnij “Save Now”.

Twój TikTok pobierze się do domyślnego folderu pobierania.

Sposób dla telefonu z Androidem: 

 1. Wejdź do sklepu Google Play
 2. Ściągnij aplikację “Video Downloader for TikTok” 
 3. Uruchom ją,
 4. Teraz wejdź do aplikacji TikTok, 
 5. Wybierz interesujący filmik, 
 6. Kliknij ikonę udostępniania 
 7. Wybierzesz opcję “Skopiuj link”. 
 8. W aplikacji Video Downloader wklej adres i kliknij “Pobierz”. 

Jak ukryć własne filmy przed pobieraniem?

Jeśli martwisz się, że inni użytkownicy mogą pobierać Twoje filmiki pomimo tego, że opcja pobierania została zablokowana, to inną opcją jest ustawienia konta jako prywatnego, aby tylko i wyłącznie Twoi znajomi mieli dostęp do tych materiałów. 

Innym sposobem jest ustawienie tylko danych filmików jako prywatne, a Twoje konto może nadal pozostać widoczne dla innych TikTokerów.

5/5 - (8 votes)

Dodaj komentarz