Jak sprawdzić IP telefonu? 3 sprawdzone sposoby!

Mikołaj Mikiciuk

Updated on:

jak sprawdzić adres ip telefonu

Każdy pojedynczy telefon/urządzenie, które jest podłączone do Internetu ma swój własny unikatowy adres IP, który służy do identyfikacji go w sieci domowej jak i publicznej, adres ten nazywamy prywatnym adresem IP lub lokalnym adresem IP. Oprócz tego każde urządzenie podłączone do sieci posiada również globalny adres IP (publiczny adres IP), który jest widoczny dla wszystkich urządzeń podłączonych w sieci i jest on taki sam dla wszystkich. Znajomość adresu IP jest szczególnie potrzebna w przypadku kiedy np. chcemy skonfigurować sieć lub pobrać aplikację. Jeśli zastanawiacie się jak sprawdzić IP telefonu to dobrze trafiłeś, poniższy poradnik pokaże Wam krok po kroku, gdzie można takie informacje znaleźć. Zapraszamy

Prywatne adresy IP to numery z przedziałów:

 • 10.0.0.0-10.255.255.255;
 • 172.16.0.0-172.31.255.255;
 • 192.168.0.0-192.168.255.255.

Jak sprawdzić IP telefonu z systemem Android?

adres ip telefonu android
Jak sprawdzić adres IP telefonu na Androidzie?
 1. Udaj się do ustawień telefonu poprzez kliknięcie ikony koła zębatego,
 2. Przesuń ustawienia na sam dół i kliknij w “Telefon – informacje” lub “Informacje o urządzeniu”,
 3. Następnie udaj się do sekcji “Stan” lub “Status”,
 4. Gotowe! W polu “Adres IP” znajduję się Twój numer IP telefonu

Nazwy poszczególnych zakładek mogą się nieco różnić w zależności od modelu i wersji operacyjnej telefonu. 

Jak sprawdzić IP telefonu z systemem iOS?

adres ip telefonu ios
Jak sprawdzić adres IP telefonu na iOS?
 1. Kliknij w ikonkę “Ustawienia”,
 2. Następnie udaj się do sekcji “Wi-Fi”,
 3. Kliknij w ikonkę “i” w kółku,
 4. Zjedź na dół i wyszukaj pola “Adres IP”.

Jak sprawdzić publiczny adres IP w sieci?

Sprawdzenie publiczne adresu IP w sieci jest nieco prostsze i nie wymaga tylu aktywności. Wystarczy wejść na stronę, która udostępnia takie informacje w sieci. Ułatwiliśmy Ci sprawę i swój publiczny adres IP możesz sprawdzić klikając tutaj. Strona automatycznie pobierze Twój adres IP telefonu i wyświetli go na stronie wraz nazwą operatora.

adres-ip-telefonu

Co mój adres IP może ujawnić o mnie i mojej lokalizacji?

Adres IP może ujawniać takie informacje jak lokalizacja (kraj, region, kod pocztowy oraz miasto), a dokładnie miejsce, z którego aktualnie łączysz się z Internetem.  W przypadku bardziej przebiegłych stron internetowych, mogą one porównywać informacje z danymi które zostały pobrane z plików cookie oraz metadanych i dzięki temu umożliwia to tworzenie pełniejszego profilu danych o Tobie.

Warto wspomnieć o tym, że wiele stron korzysta ze wspólnych ciasteczek cookie, które cały czas nas śledzą. Istnieją firmy, które specjalizują się tworzeniu bardzo rozbudowanych profili użytkowników. Tworząc kolejne konta, podając prywatne dane, sprawdzając informacje na niektórych stronach cały czas uzupełniany jest nasz profil. Zdziwilibyście się jak wiele o nas wiedzą osoby trzecie, które nawet nas nie znają. Warto zatem korzystać ze stron, które posiadają certyfikat SSL z zieloną kłódeczką przy adresie co gwarantuje połączenie szyfrowane oraz posiadają politykę prywatności wraz z wyszczególnieniem przekazywania danych osobowych. Jeśli chcesz być anonimowy, przejdź do kolejnego zagadnienia.

Jak mogę chronić mój adres IP?

Jednym ze sposobów chronienia swojego adresu IP, jest jego ukrycie. W tym celu potrzebna jest usługa VPN, która automatycznie przekierowuje Twoje połączenia przez inny adres IP i tym samym ukrywa Twój prawdziwy. Jeśli będziesz korzystać z VPN, uzyskujesz większe bezpieczeństwo sieci oraz prywatność, ponieważ nikt nie zobaczy, co aktualnie robisz w sieci. W takiej sytuacji hakerzy nie będą mieli możliwości sprawdzenia Twojego realnego położenia, a tym samym podszycia się pod Ciebie wykorzystując Twoje dane.

Kto może używać mojego adresu IP?

Jest bardzo małe prawdopodobieństwo, że ktoś użyje Twojego prywatnego adresu IP i będzie go używać jako własnego. Natomiast faktycznie niektóre osoby mają dostęp do Twojego adresu IP np. Twój dostawca internetu, który może sprawdzić jakie strony odwiedzasz. Dodatkowo strony na które wchodzisz mają dostęp do śledzenia Twojej lokalizacji oraz aktywności, przez co w szybki sposób potrafią dostosować dla Ciebie ofertę. W sytuacji kiedy np. szukasz lotów, strona jest w stanie wykryć, że łączysz się z nią z bogatego europejskiego kraju i automatycznie podniesie ceny wszystkich lotów. 

Jak zmienić adres IP telefonu?

Zastanawiasz się nad możliwością zmiany adresu IP? Chcesz dowiedzieć się dlaczego warto to zrobić lub w jakim celu można to wykorzystać? O wszystkim związanym ze zmianą adresu IP telefonu, koniecznie udaj się do naszego drugiego artykułu pt. “Jak zmienić adres IP – Windows Telefon“.

Jeśli natomiast masz jakiekolwiek pytania techniczne, napisz komentarz!

5/5 - (3 votes)

Dodaj komentarz