Jak sprawdzić stan konta T-Mobile?

Mikołaj Mikiciuk

Updated on:

stan konta t-mobile

Jesteś użytkownikiem sieci T-mobile i zastanawiasz się w jaki sposób sprawdzić stan konta na swojej karcie? W dzisiejszych czasach kontrolowanie wydatków to jeden z podstawowych elementów zarządzania swoimi finansami. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, dzięki poradnikom.net dowiesz się jak to zrobić na kilka prostych sposobów.

Sama opcja posiadania telefonu na kartę to nie wątpliwie duża zaleta w postaci kontrolowania salda swojego konta, nie ma możliwości otrzymania zbyt wysokiego rachunku. Minusem jest niestety pojawienie się braku pieniędzy na koncie w najmniej odpowiednim momencie. Dlatego też warto regularnie sprawdzać stan swojego konta. 


Jak sprawdzić stan konta w T-Mobile?

Istnieje na to najmniej kilka sposobów. Opisujemy je wszystkie poniżej, z pewnością wybierzesz coś dla siebie.


Stan konta za pomocą kodu SMS

Najprostszy i najszybszy sposób na sprawdzenie stanu konta w T-Mobile bez wątpienia jest wpisanie trzy cyfrowego kodu: *101# na klawiaturze i zatwierdzenie go zieloną słuchawką. Otrzymamy SMS zwrotny z informacją o jaki jest stan konta T-Mobile.


Sprawdzenie stanu konta w aplikacji T-Mobile

Kolejnym sposobem jest zainstalowanie na telefonie aplikacji operatora. Dla telefonów obsługiwanych przez Android nazywa się „Konto T-Mobile na kartę”, dla IOS „Mój T-Mobile”. Jest to o tyle wygodny sposób, iż w każdym momencie poprzez wchodzenie w aplikację jesteśmy w bardzo szybki sposób sprawdzić stan konta, ale również oprócz tego mamy również dostęp do szeregu innych funkcji np. doładowanie telefonu, darmowa porcja internetu. Dla użytkowników systemy android jest stworzony specjalny widget, który pokazuje aktualny stan konta.


Sprawdzanie stanu konta za pomocą cyklicznego SMS

Trzeci sposób na sprawdzenie stanu konta to otrzymywanie darmowego cyklicznego SMS’a co 2 tygodnie, który obejmuje również informację o aktywnych pakietach darmowych minutach. Usługę można bardzo ładnie aktywować logując się na stronę operatora  http://www.nakarte.t-mobile.pl/, używając kodu ekspresowego lub wysyłając SMS. 

  • Aktywacja cyklicznego smsa poprzez wpisanie kodu *100*45# w telefonie i naciśnięcie zielonej słuchawki,
  • Aktywacja poprzez SMS, wyślij TAK pod numer 645.

Aby wyłączyć usługę cyklicznego smsa wystarczy wpisać *100*45*2# i zatwierdzić zieloną słuchawką,

  • Infolinia – Kolejnym sposobem, jednak mniej popularny ze względu na długi czas oczekiwania jest skorzystanie z infolinii. Aby skontaktować się z infolinią wystarczy zadzwonić pod numer *9602. Cena za połączenie jest uzależniona od kosztów operatora.
  • Przeglądarka www – Opcja sprawdzenia stanu konta jest możliwa również poprzez stronę internetową operatora. Nie jest konieczne posiadanie konta, ponieważ T-mobile umożliwił logowanie poprzez podanie numeru telefonu i otrzymania jednorazowego SMS-u z dostępem do konta. 

Czy dane o stanie konta u operatora zawsze są aktualne?

Po przeanalizowaniu wszystkich sposób sprawdzania stanu konta rodzi się powyższe pytanie.

Nie wątpliwie najbardziej aktualne źródło o stanie konta ze wszystkich podanych wyżej opcji posiada aplikacja T-Mobile. W aplikacji mobilnej jesteśmy w stanie wręcz natychmiastowo zobaczyć zmianę liczby GB, natomiast na stronie internetowej cały czas widnieje poprzednia ilość GB. W przypadku SMS-u, jest również podawany faktyczny stan konta, jednak nie posiada on dodatkowych opcji, które oferuje aplikacja T-Mobile.

4.6/5 - (9 votes)

Dodaj komentarz