Technologia

Jak szybko włączyć latarkę w Androidzie?

O ile nie jesteś ze służb mundurowych, to nie posiadasz na wyposażeniu podręcznej latarki, a niekiedy jest wręcz niezastąpiona. Jednakże w takich sytuacjach z pewnością posiadasz komórkę, dzięki czemu możesz skonfigurować szybki dostęp do latarki za pomocą kilku łatwych trików. Jak szybko włączyć latarkę w Androidzie?

Uruchomienie aplikacji aktywującej latarkę LED systemu Android jest dość łatwe, ale oto pięć szybszych i wygodniejszych metod włączania i wyłączania latarki, kiedy tylko jej potrzebujesz.

Włącz latarkę przyciskiem zasilania

Kiedy urządzenie jest zablokowane i trzymasz je w dłoni, najszybszym i najwygodniejszym sposobem na zapalenie latarki jest użycie aplikacji Power Button Flashlight / Torch.

Dopóki aplikacja jest zainstalowana, wystarczy trzykrotnie nacisnąć przycisk zasilania telefonu w krótkim odstępie czasu, a latarka się włączy. 

Włącz latarkę klawiszami głośności

Jeśli z jakichś powodów uważasz, że przycisk zasilania nie jest najwygodniejszym przyciskiem do naciśnięcia, masz skonfigurowany inny dostęp na tym przycisku lub po prostu martwisz się, że takie działanie zużyje go zbyt szybko, innym rozwiązaniem jest użycie klawiszy głośności. Dzięki aplikacji Torchie możesz nacisnąć oba klawisze głośności jednocześnie, aby szybko włączyć latarkę.

 1. Przejdź do aplikacji Google Play
 2. Wyszukaj “Torchie“,
torchie
 1. Kliknij Zainstaluj,
 2. Następnie “Otwórz” aplikację,
 3. Podczas pierwszego uruchomienia kliknij “Rozumiem”,
jak łatwo włączyć latarkę android
 1. Przeniesie Cię automatycznie do Ustawień, kliknij “Zainstalowane usługi”,
 2. Wybierz “Szybkie uruchomienie”,
 3. Następnie włącz opcję “szybkie uruchomienie”,
 4. Potwierdź klikając na “Zezwól”,
latarka android
 1. Wróć z powrotem do aplikacji,
 2. Przejdź do ustawień aplikacji klikając w trzy kropeczki w górnym rogu,
 3. Kliknij “Ustawienia”,
latarka na przyciskach android
 1. Naciśnij opcję “Wyłącz wyświetlacz”,
 2. Wybierz opcję “Nieograniczony”.

Dzięki powyższej instrukcji, po zainstalowaniu aplikacji uruchomiliśmy dostęp do szybkich ustawień wymaganych do poprawnego funkcjonowania aplikacji. Włączyliśmy także opcję możliwości uruchomienia się latarki na wyłączonym ekranie.

Potrząśnij swoim telefonem, aby włączyć latarkę

Dla osób, które nie chcą używać żadnych przycisków i kochają gestykulacje – mamy odpowiednie rozwiązanie. Dzięki aplikacji Shake flashlight możesz zwyczajnie potrząsnąć urządzeniem na boki, a latarka automatycznie się włączy. Ciekawe? Wypróbuj!

Używanie aplikacji jest dość oczywiste – potrząśnij urządzeniem (na włączonym lub wyłączonym ekranie), a światło LED się rozbłyśnie. Jeśli czułość jest zbyt niska lub wysoka, możesz ją dostosować w ustawieniach aplikacji.

Wykorzystaj widżet latarki

Wcześniejsze sposoby na włączenie latarki są najszybsze i najbardziej dostępne, ale nie są pozbawione wad. Istnieje bowiem ryzyko przypadkowej aktywacji i potencjalnego wyczerpania baterii. Następną szybką metodą jest użycie widżetu, który powinniście już mieć dostępny w swoim telefonie domyślnie. Jeśli Twój telefon nie ma posiada takiego przełącznika latarki, możesz wypróbować aplikację Flashlight Widget.

Wystarczy umieścić widżet na ekranie głównym i dotknąć go za każdym razem kiedy zechcesz włączyć latarkę. Oczywiście, ponowne dotknięcie spowoduje jej wyłączenie.

Uruchom latarkę z Szybkich Ustawień

włączanie latarki z szybkich ustawień

Nowsze urządzenia są wyposażone w rozwiązanie, które nazywa się Szybkie Ustawienia. Wystarczy, że przeciągniesz ekran od góry do dołu, a wysuniesz okienko ze skrótami wszystkich najważniejszych ustawień – włączanie/wyłączanie Bluetooth, Wi-Fi, ustawienia jasności ekranu, ale także możliwość włączenia/wyłączenia latarki. 

Jeśli Twoje urządzenie jest starsze i nie posiada takiego rozwiązania, możesz je dodać go za pomocą aplikacji “Quick settings”.

5/5 - (8 votes)

Mikołaj Mikiciuk

Absolwent kierunków Finanse i Rachunkowość, Zarządzanie Marketingiem oraz Innowacyjne Zarządzanie Marką na Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Zawodowo zajmuje się rozwojem małych i średnich firm opracowując i wprowadzając nowe strategie marketingowe oraz sprzedażowe.

Podobne artykuły

Jeden komentarz

 1. Zainstalowałem aplikację, klikam dwa razy przycisk zasilania i włączona, klikam znowu, wyłączona. Dzięki za rzeczową poradę.

Average
5 Based On 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button