Włącz latarkę w telefonie na 5 szybkich sposobów!

Mikołaj Mikiciuk

Updated on:

włączyć latarkę android

O ile nie jesteś ze służb mundurowych, to nie posiadasz na wyposażeniu podręcznej latarki, a niekiedy jest wręcz niezastąpiona. Jednakże w takich sytuacjach z pewnością posiadasz komórkę, dzięki czemu możesz skonfigurować szybki dostęp do latarki za pomocą kilku łatwych trików. Każdy nowoczesny smartfon posiada lampę błyskową, która może świecić w sposób ciągły i służyć jako latarka. Jak włączyć latarkę w telefonie oraz jak zrobić to jeszcze szybciej! Właśnie o tym przeczytasz w niniejszym artykule pt. “Włącz latarkę w telefonie na 5 szybkich sposobów!”

Jak standardowo włączyć latarkę w telefonie z Androidem?

Sposoby włączania latarki w telefonie może różnić się w zależności od posiadanego modelu, producenta, ale także wersji oprogramowania. Niestety praktycznie żaden z najbardziej popularnych smartfonów nie posiada przycisku służącego do włączania tej funkcji, lecz istnieje wiele możliwości ich programowania, ale o tym przeczytaj w kolejnej części tego artykułu. Standardowo, jesteśmy zmuszeni do użycia skrótu na pasku szybkich ustawień, utworzyć skrót na jednym z ekranów albo poprosić asystenta głosowego o pomoc. Włącz latarkę u każdego z producentów:

Jak włączyć latarkę w Samsungu?

włączanie latarki z szybkich ustawień

Posiadając telefon marki Samsung, najlepiej użyć paska szybkich ustawień. Jak to zrobić?

 1. Odblokuj ekran telefonu,
 2. Przeciągnij górny pasek w dół, aby uruchomić pasek szybkich ustawień,
 3. Kliknij w ikonę latarki.

W zależności od posiadanego modelu oraz wersji oprogramowania, latarka będzie widoczna od razu, lecz możliwe, że trzeba będzie przesunąć pasek w prawo, aby odsłonić większą ilość skrótów. Na przyszłość polecamy zaprogramowanie kolejności tych skrótów, a latarka będzie dostępna w łatwy sposób!

Jak włączyć latarkę w Xiaomi?

Tak samo jak w Samsungu, możesz użyć paska szybkich ustawień, lecz istnieje dużo szybsza możliwość. Posiadacze telefonów marki Xiaomi mają możliwość konfigurowania przycisków i gestów systemowo. Włącz latarkę za pomocą przycisku zasilania wykonując poniższą procedurę:

 1. Wejdź w Ustawienia telefonu,
 2. Przejdź do dodatkowych ustawień,
 3. Stuknij w skróty gestów i przycisków,
 4. Wybierz opcję “Włącz latarkę”,
 5. Teraz możesz wybrać sposób na aktywację skrótu:
  • podwójne kliknięcie przycisku zasilania,
  • przytrzymanie przycisku ekranu,
  • przesunięcie trzema palcami po ekranie.

Jak włączyć latarkę w Huawei?

Telefony Huawei, pod względem włączania latarki, należałoby podzielić na 2 rodzaje – te produkowane po 2014 roku i przed. Nowsze telefony mogą korzystać z paska szybkich ustawień, gdzie latarka jest stałym gościem. Przypominamy sposób użycia:

 1. Odblokuj ekran telefonu,
 2. Przeciągnij górny pasek w dół, aby uruchomić pasek szybkich ustawień,
 3. Kliknij w ikonę latarki.

Natomiast starsze modele mają znacznie utrudnione zadanie. W tym przypadku należy dodać widżet latarki na ekran główny urządzenia lub skorzystać z opcji szybkiego uruchamiania.

Jak włączyć latarkę w LG?

Większość telefonów marki LG będzie mogło skorzystać z paska szybkich ustawień, aby włączyć latarkę. Niestety starsze modele nie mają nawet domyślnie zainstalowanej latarki. Należy ją pobrać ze sklepu Google Play, zainstalować i ustawić widżet na ekranie głównym.

 1. Przytrzymaj ekran główny,
 2. Wybierz opcję “Widżety”,
 3. Wśród wyświetlonych widżetów, znajdź latarkę i wybierz ją,
 4. Wybierz miejsce, gdzie ma znajdować się skrót,
 5. Zapisz.

To jedyny sposób na relatywnie szybkie włączanie latarki systemowo. Możesz skorzystać także z poniższych porad, jak włączyć ją szybciej!

Włącz latarkę za pomocą gestu lub przycisku! 5 szybkich sposobów

Uruchomienie aplikacji aktywującej latarkę LED systemu Android jest dość łatwe, ale oto pięć szybszych i wygodniejszych metod włączania i wyłączania latarki, kiedy tylko jej potrzebujesz.

Przycisk zasilania

Kiedy urządzenie jest zablokowane i trzymasz je w dłoni, najszybszym i najwygodniejszym sposobem na zapalenie latarki jest użycie aplikacji Power Button Flashlight / Torch.

Dopóki aplikacja jest zainstalowana, wystarczy trzykrotnie nacisnąć przycisk zasilania telefonu w krótkim odstępie czasu, a latarka się włączy. 

Klawisze głośności

Jeśli z jakichś powodów uważasz, że przycisk zasilania nie jest najwygodniejszym przyciskiem do naciśnięcia, masz skonfigurowany inny dostęp na tym przycisku lub po prostu martwisz się, że takie działanie zużyje go zbyt szybko, innym rozwiązaniem jest użycie klawiszy głośności. Dzięki aplikacji Torchie możesz nacisnąć oba klawisze głośności jednocześnie, aby szybko włączyć latarkę.

 1. Przejdź do aplikacji Google Play
 2. Wyszukaj “Torchie“,
torchie
 1. Kliknij Zainstaluj,
 2. Następnie “Otwórz” aplikację,
 3. Podczas pierwszego uruchomienia kliknij “Rozumiem”,
jak łatwo włączyć latarkę android
 1. Przeniesie Cię automatycznie do Ustawień, kliknij “Zainstalowane usługi”,
 2. Wybierz “Szybkie uruchomienie”,
 3. Następnie włącz opcję “szybkie uruchomienie”,
 4. Potwierdź klikając na “Zezwól”,
latarka android
 1. Wróć z powrotem do aplikacji,
 2. Przejdź do ustawień aplikacji klikając w trzy kropeczki w górnym rogu,
 3. Kliknij “Ustawienia”,
latarka na przyciskach android
 1. Naciśnij opcję “Wyłącz wyświetlacz”,
 2. Wybierz opcję “Nieograniczony”.

Dzięki powyższej instrukcji, po zainstalowaniu aplikacji uruchomiliśmy dostęp do szybkich ustawień wymaganych do poprawnego funkcjonowania aplikacji. Włączyliśmy także opcję możliwości uruchomienia się latarki na wyłączonym ekranie.

Potrząśnij telefonem

Dla osób, które nie chcą używać żadnych przycisków i kochają gestykulacje – mamy odpowiednie rozwiązanie. Dzięki aplikacji Shake flashlight możesz zwyczajnie potrząsnąć urządzeniem na boki, a latarka automatycznie się włączy. Ciekawe? Wypróbuj!

Używanie aplikacji jest dość oczywiste – potrząśnij urządzeniem (na włączonym lub wyłączonym ekranie), a światło LED się rozbłyśnie. Jeśli czułość jest zbyt niska lub wysoka, możesz ją dostosować w ustawieniach aplikacji.

Widżet latarki

Wcześniejsze sposoby na włączenie latarki są najszybsze i najbardziej dostępne, ale nie są pozbawione wad. Istnieje bowiem ryzyko przypadkowej aktywacji i potencjalnego wyczerpania baterii. Następną szybką metodą jest użycie widżetu, który powinniście już mieć dostępny w swoim telefonie domyślnie. Jeśli Twój telefon nie ma posiada takiego przełącznika latarki, możesz wypróbować aplikację Flashlight Widget.

Wystarczy umieścić widżet na ekranie głównym i dotknąć go za każdym razem kiedy zechcesz włączyć latarkę. Oczywiście, ponowne dotknięcie spowoduje jej wyłączenie.

Szybkie ustawienia

włączanie latarki z szybkich ustawień

Nowsze urządzenia są wyposażone w rozwiązanie, które nazywa się Szybkie Ustawienia. Wystarczy, że przeciągniesz ekran od góry do dołu, a wysuniesz okienko ze skrótami wszystkich najważniejszych ustawień – włączanie/wyłączanie Bluetooth, Wi-Fi, ustawienia jasności ekranu, ale także możliwość włączenia/wyłączenia latarki. 

Jeśli Twoje urządzenie jest starsze i nie posiada takiego rozwiązania, możesz je dodać go za pomocą aplikacji “Quick settings”.

5/5 - (9 votes)

1 komentarz do “Włącz latarkę w telefonie na 5 szybkich sposobów!”

Average
5 Based On 1

Dodaj komentarz