Jak utworzyć i używać Memoji na iPhonie?

Mikołaj Mikiciuk

Updated on:

memoji

Nadaj swoim emotkom osobisty charakter dzięki temu poradnikowi! 

Czy zauważyliście, że niektórzy znajomi wysyłają Wam emotki z własnymi podobiznami? Zabawny sposób na wyrażenie siebie, nie tylko słowami! Poznaj Memoji, a raczej Animoji – można je dostosować według własnych preferencji i używać jako naklejki! 

Aby utworzyć Memoji, potrzebujesz kompatybilnego sprzętu. W przypadku sprzętu od Apple, to w zasadzie wszystkie modele, które wyszły po modelu iPhone X, a także najnowszy iPad Pro 2018 w wersji 12,9 jak i 11 calowej. Wynika to z faktu, że funkcja opiera się na czujniku Face ID i technologii umożliwiającej śledzenie mimiki twarzy i gestów. Jeśli zatem posiadasz Face ID, nic nie stoi na przeszkodzie!

Co dalej? Cały proces jest nie tylko prosty, ale także bardzo zabawny – pozwala na skonfigurowanie własnego, niepowtarzalnego stylu i podzielenie się tym ze swoimi znajomymi. Oto jak skonfigurować Memoji na iPhonie lub iPadzie.

Otwórz wiadomości

Przejdź do aplikacji “Wiadomości” i utwórz nową. Na pasku narzędzi aplikacji poniżej, tuż nad klawiaturą, znajdziesz mnóstwo ikon. Aby przejść do Memoji, kliknij ikonę z twarzą małej małpki.  

Nowa wiadomość iPhone

Wykonaj własne Memoji

Pojawią się tutaj twarze zwierząt, ale staraj się nie rozpraszać, ponieważ po chwili zauważysz, że naśladują twoją twarz! Przesuń listę w lewo, a zobaczysz opcję nowego Memoji – z dużym przyciskiem „Plus”. Naciśnij, aby dodać nową twarz i rozpocząć zabawę.

memoji zwierząt
nowe memoji

Wykaż się kreatywnością

Pojawi się wiele opcji. Możesz zmienić odcień skóry, dodać piegi, wybrać odpowiednią fryzurę, kształt głowy, brwi, nosa, uszu, dodać nakrycie głowy, okulary i wiele, wiele innych. Wystarczy dotknąć wybranej opcji i ją zmienić. Na bieżąco będziesz podglądać zmiany, a miniaturka będzie cały czas reagować na ruchy Twojej twarzy.  

IMG 0211

Diabeł tkwi w szczegółach

Nie zapomnij o szczegółowości swojego Memoji – System daje Ci zestaw narzędzi do tworzenia znacznie bardziej rozbudowany niż myślisz. Na przykład możesz dodać kolczyki i zmienić ich kolor (trzeba dotknąć opcji zmiany koloru, ponieważ standardowo jest kolor srebrny) lub dodać AirPodsy.

Nagrywanie Memoji

Naciśnij „Gotowe” w prawym górnym rogu i masz Memoji! Teraz możesz nagrywać animacje za pomocą twarzy, naciskając czerwony przycisk nagrywania w prawym dolnym rogu. Po zakończeniu możesz wysłać go znajomym lub usunąć i spróbować ponownie.

Nagrywanie Memoji

Dodatkowe naklejki

To nie wszystko, co możesz teraz robić. Jeśli przejdziesz do trybu zwykłej klawiatury Emoji, zobaczysz, że od teraz masz także naklejki Memoji po lewej stronie. Nie są animowane, ale oferują kilka wyjątkowych wyrażeń – zobacz koniecznie! Jeśli naciśniesz przycisk „…”, znajdziesz ich jeszcze więcej.

Ukryj twarz za maską

Wreszcie istnieje jeszcze jedna fajna sztuczka, którą możesz zrobić za pomocą Memoji. Jeśli wykonujesz połączenie FaceTime za pośrednictwem wideo, naciśnij „efekty” i wybierz Memoji, aby założyć cyfrową maskę. Będzie także śledzić twoje ruchy i mimikę twarzy. Niezła zabawa!

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie, możesz odwiedzić stronę producenta, która zawiera więcej informacji na ten temat. Natomiast, jeśli rozchodziło Ci się o stworzenie avatara na Facebooku, przeczytaj nasz artykuł!

5/5 - (6 votes)

Dodaj komentarz