Jak stworzyć własny avatar na Facebooku?

Mikołaj Mikiciuk

Updated on:

jak stworzyć własny avatar na facebooku

Facebook Avatar to nowy sposób na przemodelowanie się na swój wirtualny odpowiednik. Jeśli jesteś fanem Nintendo Miis, Bitmojis lub Memojis, funkcja avatar na Facebooku jest z pewnością dla Ciebie! Pozwala stworzyć kreskówkową wersję, którą można wykorzystać zarówno jako zdjęcie profilowe, jak i jako naklejki w komunikatorze Facebook Messenger. W przeciwieństwie do niektórych aplikacji, nie możesz wybrać konkretnych koszul, spodni, sukienek lub spódnic. Możesz jednak dostosować skórę, włosy, brwi, kolor oczu, kształt twarzy i niektóre ubrania. Kreator awatarów jest dostępny tylko w wersji aplikacji Facebooka, ale gdy już go utworzysz, będziesz mógł z niego korzystać również na swoim komputerze. Awatary są banalnie łatwe w tworzeniu i użytkowaniu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak stworzyć avatar na Facebooku i nie tylko!

Jak stworzyć avatar na Facebooku? Krok po kroku

1. Zaloguj się w aplikacji Facebook

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, aby stworzyć avatar na Facebooku, jest zalogowanie się na swoje konto za pomocą aplikacji na Androida lub iOS. Tylko  z poziomu aplikacji dostępne jest tworzenie. Jeśli nie masz jeszcze aplikacji, możesz ją łatwo pobrać ze sklepu Google Play lub Apple App Store. 

2. Przejdź do opcji tworzenia avatarów

W celu przejścia do sekcji związanej z tworzeniem awatarów, musisz: 

jak stworzyć avatar na facebooku
 • Dotknąć trzech linii w prawym, dolnym rogu lub przesunąć w prawo kilka razy, aby uzyskać dostęp do menu.
 • Kliknij “zobacz więcej”,
 • Następnie stuknij w “Avatary”.
 • Kliknij “Dalej”, aby zacząć proces tworzenia awatara.

3. Jak stworzyć avatar na Facebooku? Proces tworzenia

Po przejściu do funkcjonalności “Awatary”, cały proces tworzenia awatara jest prowadzony przez Facebooka zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Co do zasady Avatar powinien być wizualizacją Ciebie, ale równie dobrze możesz stworzyć dowolnego, innego awatara. 

jak stworzyć avatary na facebooku
 • Wybierz odcień swojej skóry,
 • Wybierz swoją fryzurę. Możesz dotknąć ikonę kropelki, aby zmienić kolor.
 • Wybierz kształt twarzy,
 • Wybierz swoją karnację, a w tym możliwość dodania piegów, czy innych charakterystycznych znaków,
 • Dodaj zmarszczki,
 • Wybierz kształt i kolor swoich oczu. Tutaj także możesz od razu zrobić ich makijaż.
 • Dodaj okulary, 
 • Wybierz swoje brwi,
 • Wybierz kształt nosa,
 • Dodaj zarost,
 • Wybierz swój typ sylwetki,
 • Wybierz swój strój,
 • Dodaj nakrycie głowy i kolczyki. 

Kiedy skończysz, naciśnij “Dalej”, a Twoja podobizna będzie gotowa do użycia. Prawda, że to było proste? Obejdzie się także bez konieczności przesyłania zdjęć ani udostępniania Facebookowi swoich danych. 

Po zakończeniu całego procesu tworzenia awatara możesz stuknąć znak strzałki w prawym, górnym rogu, a uzyskasz możliwość udostępnienia go na swojej tablicy na Facebooku, a nawet ustawić jako tymczasowe zdjęcie profilowe. Jeśli jednak coś Ci nie pasuje w Twojej wizualizacji i chcesz wprowadzić zmiany, kliknij ikonę ołówka.

Jak korzystać z awatara na Facebooku?  

Dobrze, awatar na Facebooku odpowiadający Twojej osobie lub dowolna, inna konfiguracja, została przez Ciebie stworzona. Nadszedł czas, aby zacząć z niego korzystać. Jeśli znudziło Cię używanie słów w komunikacji, wykorzystanie awatara przedstawiającego jakąś scenę lub emocję, jest bardzo proste. Możesz go także udostępnić na Facebooku, gdzie reszta Twoich znajomych go zobaczy i będzie miała możliwość skomentowania. To jednak nie wszystko. Zostaną stworzone dedykowane naklejki, które z pewnością są przez Ciebie używane. Teraz będziesz mieć własne i mogą przedstawiać Cię we własnej osobie. Czy to nie piękne?

Jak użyć swojego Avatara w komentarzach?

awatary na facebooku

Możesz chcieć użyć swojego awatara w celu wyrażenia przemyśleń na temat opublikowanego postu. Wystarczy, że:

 1. Dotkniesz pola komentarza,
 2. Następnie zamiast tekstu, wybierz przycisk emoji,
 3. Tutaj znajdziesz własne naklejki z rolą główną Twojego awatara. Wybierz tą, która Ci się spodobała. 
 4. Przyciśnij “wyślij”. 

W internetowej wersji Facebooka możesz to zrobić nieco szybciej, po prostu klikasz przycisk naklejki, gdzie znajdują się naklejki z awatarami.

Jak używać awatara na Messengerze? 

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, stworzony awatar, a w tym dedykowane naklejki są takie dostępne nie tylko w aplikacji Facebook, ale także Messenger. Jeśli masz otwarte okno czatu ze znajomym, po prostu kliknij przycisk naklejek i wybierz zestaw zawierający naklejki Twojego awatara. 

Awatary na Facebooku są cały czas rozwijane i ciągle widzimy dodatkowe naklejki i coraz to większe możliwości konfiguracji swojej podobizny. Być może niedługo doczekamy się możliwości ich stosowania także na Instagramie.  

5/5 - (7 votes)

Dodaj komentarz