Jak wyeksportować kontakty i adresy e-mail z Hotmail?

Mikołaj Mikiciuk

Updated on:

hotmail

Jeśli jesteś dumnym posiadaczem konta Hotmail, możesz się zastanawiać nad wieloma kwestiami dotyczącymi sensowności kontynuowania tego. Hotmail został wycofany przez Microsoft w 2013 roku, a producent przeprowadził migrację wszystkich użytkowników poczty Hotmail do Outlook.com. Stworzenie kopii zapasowej poczty e-mail to bardzo dobry pomysł, a zwłaszcza, jeśli masz tam ważne wiadomości. Dla posiadaczy kont Hotmail istnieje kilka sposobów na pobranie wiadomości oraz kontaktów e-mail na dysk twardy. Zapraszamy do artykułu pt. “Jak wyeksportować kontakty i adresy e-mail z Hotmail?”.

Jak pobrać wiadomości z Hotmail za pomocą Microsoft Outlook?

Jeśli masz na swoim komputerze pakiet Microsoft Office, możesz łatwo zapisywać wiadomości za pomocą aplikacji Outlook. Może nie warto kupować całego pakietu Office do tej operacji, ale jeśli masz już subskrypcję Office 365, jest to jeszcze jeden sposób na wydobycie wiadomości.

Najpierw uruchom program Outlook na swoim urządzeniu. Jeśli nigdy wcześniej go nie używałeś, zostaniesz poproszony o dodanie konta e-mail. Zaloguj się, używając swojego adresu e-mail i hasła Hotmail. Outlook jest w pełni kompatybilny z serwerami Hotmail, więc nie będzie żadnych dalszych komplikacji.

Po połączeniu konta z Outlookiem, skrzynka skonfiguruje się automatycznie i pobierze wszystkie wiadomości e-mail do aplikacji. Outlook ma bardzo podobny interfejs do aplikacji internetowej Outlook.com, więc powinien wyglądać znajomo. Natomiast, aby pobrać e-maile, utwórz folder z wiadomościami, które chcesz zapisać, a następnie wykonaj następujące czynności:

 1. W menu Plik kliknij Otwórz i eksportuj .
 2. W prawym panelu kliknij Importuj/Eksportuj .
 3. Pojawi się okno dialogowe. Wybierz Eksportuj do pliku , następnie kliknij Dalej i wybierz Plik danych programu Outlook w poniższym polu.
 4. Teraz zobaczysz foldery na swoim koncie e-mail. Wybierz folder, który utworzyłeś wcześniej i kliknij Dalej .
 5. Wybierz miejsce docelowe, w którym chcesz zapisać folder i kliknij Zakończ . Twoje e-maile zostaną zapisane w wybranym katalogu.

Jak pobrać maile z Hotmail za pomocą aplikacji Poczta na Windows 10?

Jeśli używasz systemu Windows 10, masz domyślnie zainstalowaną aplikację o nazwie “Poczta”. Jeśli z jakichś powodów jest inaczej, zawsze możesz pobrać ją za darmo ze sklepu Microsoft. 

 1. Uruchom aplikację Poczta, a ta zapyta Cię, jakiego rodzaju konta chcesz użyć.
 2. Wybierz z listy pozycję “Outlook”
 3. Użyj swojego adresu Hotmail i hasła, aby się zalogować.
 4. Aplikacja Poczta automatycznie połączy się z Twoim kontem i pobierze całą pocztę e-mail z serwerów Outlook.com.

Aby pobrać dowolny e-mail, wystarczy go otworzyć i kliknąć trzy poziome kropki w prawym górnym rogu. Wybierz opcję Zapisz jako z menu rozwijanego i wybierz miejsce docelowe wiadomości e-mail.

To najprostszy i najprostszy sposób zapisywania wiadomości e-mail. Jedynym minusem jest to, że będziesz musiał zapisać każdą wiadomość osobno. Jednak wszystkie wiadomości e-mail są zapisywane na komputerze, gdy tylko połączysz aplikację Mail z kontem Hotmail. Możesz je przeglądać za pomocą aplikacji nawet bez dostępu do Internetu.

Dlaczego warto mieć kopię zapasową maila Hotmail?

Jak widać, pobieranie wiadomości e-mail jest dość proste i prawdopodobnie dobrym pomysłem jest regularne wykonywanie. Nie jest prawdopodobnym scenariuszem, że serwery pocztowe Microsoftu kiedykolwiek ulegną nieodwracalnej awarii, ale z pewnością mogą wystąpić przestoje lub częściowa utrata danych. Ponadto, kto wie, gdzie możesz być i jakich e-maili możesz potrzebować w odległej przyszłości. Media cyfrowe mają wrodzoną kruchość, a tworzenie kopii zapasowych nigdy nie zaszkodzi.

Coraz częściej mamy do czynienia z atakami hakerskimi i wyłudzaniem danych. Czy na pewno chcesz trzymać wszystkie dane online? Istnieje duże ryzyko, że instalując nieznajomą Ci aplikację, Twój komputer może zostać zawirusowany. 

Każda z tych omawianych metod powinna załatwić sprawę, ale najwygodniejszym sposobem trzymania kilku skrzynek pocztowych jest prawdopodobnie użycie aplikacji Microsoft Mail, aplikacja Mail na safari lub Gmail.

Czy mogę jeszcze stworzyć maila @hotmail.com?

Wiele osób uważa, że ​​Hotmail nie jest już dostępny, ponieważ Hotmail stał się teraz Outlookiem. Hotmail jest jednak nadal wymieniany jako jeden z najlepszych dostawców usług poczty e-mail na świecie, a Gmail jest numerem jeden. Nowy interfejs zapewnia wygodne korzystanie z poczty e-mail, w którym można zarządzać pocztą e-mail i porządkować ją.

Pamiętaj, że www.outlook.com to nowa oficjalna witryna Hotmail, na której możesz utworzyć nowe konto Hotmail, a także zalogować się na swoje nowe konto e-mail Hotmail online. Nie ma ograniczeń co do liczby e-maili, na które możesz utworzyć nową pocztę Hotmail. Dzięki Hotmail możesz mieć wiele kont e-mail, a dzięki zaawansowanej aplikacji Outlook Mail. 

Jak mogę bezpłatnie utworzyć adres e-mail Hotmail?

Wystarczy, że wykonasz poniższą procedurę:

 1. Wejdź na stronę www.outlook.com,
 2. Kliknij opcję Utwórz bezpłatne konto w prawym górnym rogu strony,
 3. Wpisz teraz nową nazwę użytkownika dla nowej skrzynki e-mail i wybierz @hotmail.com z rozwijanej listy,
 4. Utwórz hasło do nowego e-maila,
 5. Kliknij Dalej,
 6. Zweryfikuj swoje konto za pomocą znaków wyświetlanych na ekranie.
5/5 - (10 votes)

Dodaj komentarz