Jaki jest najlepszy VPN dla Mac w 2021 roku?

Mikołaj Mikiciuk

najlepszy vpn dla mac

Urządzenia od marki Apple są znane ze swoich zabezpieczeń. Jeśli zatem jesteś użytkownikiem Maca możesz pomyśleć, że nie potrzebujesz dodatkowej ochrony jaką jest VPN. Nic bardziej mylnego – oprogramowanie MacOS nie może zaoferować całkowitego szyfrowania połączenia internetowego ani powstrzymać dostawcy Internetu przed śledzeniem Twojej aktywności w sieci. Dlatego nawet użytkownicy komputerów Mac powinni rozważyć skorzystanie z VPN. W tym artykule przedstawiamy wam propozycje na najlepszy VPN dla Mac – elastyczne, szybkie i przeznaczone dla MacOS.

Kryteria wyboru VPN dla Mac

Z oczywistych powodów, miliony ludzi przechodzą w tryb pracy zdalnej, a rynek VPN rośnie wykładniczo. Może to utrudniać wybranie najlepszej opcji spośród usług VPN, lecz tutaj pojawia się nasz poradnik, który podpowie Ci jakie opcje rozważyć, który będzie działać najszybciej i najbardziej zabezpieczać Twoją prywatność.

Oceniając VPN z perspektywy użytkownika Maca, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Po pierwsze, jeśli używasz systemu operacyjnego MacOS jesteś przyzwyczajony do czystego, intuicyjnego interfejsu użytkownika i świetnie zorganizowanego zestawu narzędzi – dlatego rozważmy użyteczność VPN i możliwość wsparcia dzięki jego zastosowaniu. Kolejnym aspektem jest szybkość. Choć nie każdy Macbook jest szybszy niż komputer z Windowsem, to z pewnością chcemy korzystać z rozwiązania, które cechuje się brakiem jakichkolwiek opóźnień.. Ostatnim punktem jest bezpieczeństwo. Doskonale zdajemy sobie sprawę, iż MacOS to oprogramowanie z wysoką odpornością na złośliwe oprogramowanie i wirusy, którymi możemy się zarazić podczas korzystania z Internetu. W praktyce jednak jest to jak najbardziej możliwe, dlatego analizujemy możliwość ochrony przed śledzeniem dzięki VPN i jego zgodność z rygorystycznymi politykami prywatności Apple. 

Będziemy starać się aktualizować niniejszą listę w przypadku, gdy pojawią się nowe rozwiązania, więc odwiedzaj ją regularnie! 

Jaki jest najlepszy VPN dla Mac?

ExpressVPN to aktualnie numer 1 wśród najlepszej sieci VPN dla Mac, ocenianej na podstawie ogólnej wydajności w trzech kategoriach: szybkość, bezpieczeństwo i cena. ExpressVPN nie jest najtańszy, ale jego szybkość zdominowała konkurentów i jak dotąd jest najbezpieczniejszy. 

Drugie miejsce, przy niższych kosztach zajmuje Surfshark. Wybór ten zawdzięcza imponującej wydajności i nieograniczonej obsłudze urządzeń.

Trzecie miejsce zajmuje NordVPN. Kosztuje więcej niż Surfshark, ale mniej niż Express. Ma ogromną sieć, która stale jest rozwijana pod względem szybkości i bezpieczeństwa. Jest z pewnością najbardziej niezawodną usługą, którą możesz wybrać i istnieje na rynku od wielu lat bez najmniejszych doniesień o naruszeniu prywatności użytkowników. To się ceni! 

ExpressVPN – Szybki i sprawdzony 

najszybszy VPN dla xbox
 • Liczba adresów IP: 30 000
 • Liczba serwerów: ponad 3000
 • Liczba lokalizacji serwerów VPN: 160
 • Liczba jednoczesnych połączeń: 5
 • Kraj: Brytyjskie Wyspy Dziewicze
 • Koszt: od 6,67 USD / miesiąc

ExpressVPN działa na rynku już od 2009 roku, posiadając sieć bardzo szybkich serwerów VPN zlokalizowanych aż w 94 krajach. Najwyższy plan to koszt nieco mniejszy niż 7 USD  miesięcznie przy płatności za cały rok i obejmuje trzy miesiące za darmo. Bez najmniejszego problemu wspiera platformy MacOS, iOS, Windows, Android, Linux i wiele innych!

ExpressVPN pod każdym względem podkreśla swoją wyjątkowość pod względem szybkości działania VPN oraz szanowanie polityki prywatności. Dlatego też znajduje się na na pierwszym miejscu jako najlepszy VPN dla Mac. 

ExpressVPN oparty jest na technologii własnej autorstwa – TrustedServer, która została zbudowana w celu zapewnienia braku logów i historii działań użytkowników. Jest to potwierdzone dzięki incydentowi zajęcia serwerów przez władze. Okazało się wtedy, iż rzeczywiście nikt nie był w stanie wydobyć logów. Oprócz tego na uwagę zasługuje liczba lokalizacji serwerów, łatwość konfiguracji VPN oraz rozbudowana sekcja FAQ, która odpowie na wiele Twoich pytań.  

Surfshark VPN – najszybszy i pełen funkcjonalności

surfshark
 • Liczba serwerów: ponad 3200
 • Liczba lokalizacji serwerów VPN: 65
 • Kraj: Brytyjskie Wyspy Dziewicze
 • Liczba jednoczesnych połączeń: bez limitu
 • Koszt: od 2,49 USD / miesiąc

Pomimo faktu, iż Surfshark jest nieco mniejszą firmą niż pozostałe, to nadrabia je z górką funkcjonalnością. W testach osiąga największe prędkości spowalniając łącze zaledwie o 1% względem Twojego normalnego łącza. Różnica jest marginalna i niezauważalna podczas normalnego użytkowania. Ponadto nie ma ograniczeń względem jednocześnie połączonych urządzeń, więc jeśli chcesz podpiąć cały dom lub biuro pod Surfshark VPN, to zrobisz to bez żadnej szkody. Oprócz tego sieć zabezpieczy Cię przed złośliwym oprogramowaniem, zablokuje reklamy i zablokuje śledzenie Twoich poczynań w Internecie. 

SurfShark z powodzeniem obsługuje wiele aplikacji, działa na oprogramowaniu MacOS, iOS, Windows, Android i routerach. Inne urządzenia, jak np. xbox, playstation możesz skonfigurować za pomocą ustawień DNS w routerze. Umożliwia także umieszczenie niektórych aplikacji i oprogramowania na białej liście, która omija zastosowanie VPN. W biznesie i przy zwiększonej kontroli bezpieczeństwa ta funkcjonalność może mieć kluczowe zastosowanie. 

Oprócz tego Surfshark oferuje trzy tryby ochrony Twojej prywatności. “Tryb kamuflażu” maskuje użycie VPN, więc nawet Twój dostawca Internetu nie będzie wiedział, że używasz VPN. “Multihop” manipuluje Twoim połączeniem internetowym stosując IP z różnych krajów, aby ukryć Twoje działania. Natomiast “tryb NoBorders” pozwala na użycie Surfshark w bardzo restrykcyjnych krajach, które blokują tego typu działania. Bądź jednak ostrożny, gdyż użycie danego trybu może być zabronione w Twoim kraju.

Użycie SurfShark to koszt zaledwie 2,49 USD za miesiąc przy płatności za 2 lata z góry. Opłata ta podlega zwrotowi przez 30 dni od momentu zakupu, w przypadku kiedy nie jesteś zadowolony z użycia. Pakiet za 1 miesiąc użytkowania, to niestety 50,69 zł, co zdecydowanie odpycha przed miesięczną subskrypcją. 

NordVPN – Niezawodny i bezpieczny

nordVPN
 • Liczba adresów IP: 5000
 • Liczba serwerów: ponad 5200
 • Liczba lokalizacji serwerów VPN: 62
 • Kraj: Panama
 • Liczba jednoczesnych połączeń: 6
 • Koszt: od 2,97 USD/miesiąc

NordVPN to jeden z najpopularniejszych marek w branży VPN. W ofercie zobaczymy takie korzyści jak 6 jednoczesnych połączeń z różnych urządzeń, opcja dedykowanego IP, funkcja wyłącznika awaryjnego, czy też możliwość połączenia się przez VPN z Torem. Brak luk i wycieków danych oraz stabilne, szybkie łącze. W rezultacie NordVPN znajduje się na liście najlepszych VPN jako zalecany dostawca dla platform MacOS, iOS, Windows, Android, Linux.

Musimy jednak zamieścić informację o potencjalnym naruszeniu, które miało miejsce w 2018 roku z powodu udostępnienia jednego z serwerów bez autoryzacji. Oczywiście po wykryciu naruszenia działania właściciela firmy obarczone były licznymi audytami bezpieczeństwa, programem rekompensaty i większymi inwestycjami w bezpieczeństwo serwerów. 

Przy zakupie na 2 lata z góry, NordVPN dostępny jest w cenie za 2,97 USD miesięcznie, przy rocznym 3,93 USD miesięcznie, a przy planie miesięcznym aż 9,56 USD. Oczywiście przy zakupie dłuższych planów posiadasz możliwość zrezygnowania z usługi i skorzystania z gwarancji zwrotu przez 30 dni. 

Czy jest jakiś dobry darmowy VPN?

Internet jest pełen bezpłatnych aplikacji, które wspomogą bezpieczeństwo i prywatność przy korzystaniu z niektórych rozwiązań, natomiast usługi VPN do nich nie należą. Koszt stworzenia bezpiecznej infrastruktury sieci VPN, wiedza i zasoby ludzkie wiążą się z ogromnymi kosztami, a za czym idzie – koniecznością sprzedaży usług w celu utrzymania. 

Korzystając z darmowych rozwiązań bądź pewien, że w jakiś sposób dostawca usługi rekompensuje sobie koszt utrzymania. Przeczytaj także nasz artykuł na temat powodów dlaczego nie korzystać z darmowego VPN, który przedstawia takie praktyki jak wyłudzenia danych, czy też odsprzedaż powierzchni reklamowych lub przekazywania tych informacji do podmiotów trzecich.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz