Jak skonfigurować VPN na Xbox?

Mikołaj Mikiciuk

jak skonfigurować vpn na xbox

Jeśli VPN może chronić Twój laptop i telefon przed atakami i wyłudzeniami, to dlaczego nie miałby również chronić Twojego Xboxa? Niezależnie od tego, czy grasz, streamujesz, przeglądasz strony internetowe lub oglądasz Netflixa, VPN może Ci pomóc osiągnąć różne cele. Ponadto użycie Xbox’a jako wielozadaniowe urządzenie wyręczające z tych czynności komputer, oznacza większą potrzebę prywatności na konsoli. Dowiedz się jak skonfigurować VPN na Xbox i doświadczyć tak wielu korzyści!

Co mogę zyskać stosując VPN na Xboxie?

Zainwestowanie w VPN przyniesie wiele korzyści:

  • zwiększenie prywatności dzięki szyfrowanym połączeniu,
  • brak logów, brak historii działań,
  • omijanie geoblokady – możliwość korzystania z polskiego Netflixa, YouTube za granicą, czy też łączenie się do gier stworzonych dla danych lokalizacji,
  • zmniejszenie pingu w grach,
  • stabilne połączenie, bez przerywania,
  • brak reklam,

A co najlepsze, skonfigurowanie VPN na Xbox jest łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać. 

Czego potrzebuję, aby skonfigurować VPN na Xbox?

Aby skonfigurować VPN na Xbox’ie przede wszystkim niezbędna jest sama usługa VPN. Jeśli masz już wykupiłeś pakiet VPN, to masz o jedną rzecz do zrobienia mniej. Jeśli jednak jeszcze stoisz przed podjęciem decyzji o zakupie, to przedstawiamy Ci najlepsze 3 propozycje VPN dla Xbox, które świetnie się sprawdzą. Po zakupie dostawca usługi poda Ci informacje, które musisz wprowadzić podczas łączenia się z routerem: adres IP, maskę podsieci i dane logowania VPN. 

Kolejną czynnością jest uzyskanie dostępu do routera. Musisz zalogować się do domowego routera Wi-Fi. Jeśli nigdy tego nie robiłeś – nie martw się, jest to dość proste i wymaga jedynie uzyskania danych logowania: nazwy użytkownika i hasła. Najczęściej są to dane standardowe, które widnieją na naklejce Routera. Jeśli natomiast router został dostarczony przez dostawcę usług internetowych, te informacje powinny znajdować się w dołączonej dokumentacji.

Jak skonfigurować VPN na Xbox?

Konfiguracja VPN w routerze

1. Zaloguj się do routera otwierając przeglądarkę internetową i wpisując adres IP routera w pasku adresu URL. Jeśli adres został poprawnie wpisany, przejdziesz do ekranu logowania do panelu administracyjnego routera. Tutaj będziesz potrzebować nazwy użytkownika i hasła, o których wspominaliśmy wcześniej. 

2. Po zalogowaniu poszukaj zakładki z ustawieniami sieci. Najczęściej będą oznaczone jako “Sieć” lub “Ustawienia” lub “Konfiguracja sieci / WAN”. Dzieje się tak, gdyż istnieje wielu producentów oprogramowania i każdy z nich może inaczej nazywać dane funkcjonalności. 

Dowiesz się, że jesteś we właściwym miejscu, gdy zobaczysz pola do wprowadzania tekstu pod nagłówkiem nazwanym “DHCP”. Pola tekstowe będą oznaczone jako “Adres IP” , “Maska podsieci” i “Adres bramki”

3. Nadszedł krok, w którym należy zalogować się do panelu administratora w wybranym przez siebie VPN. Każda sieć VPN obsługująca platformę Xbox będzie miała swoją preferowaną metodę konfiguracji, więc poszukaj tych informacji na stronie dostawcy lub skontaktuj się z firmą w razie problemów.

4. Nie zapomnij zapisać zmian wprowadzonych w informacjach o połączeniu routera przed zakończeniem oraz zrestartować router, aby uruchomił się ponownie już z zabezpieczonym połączeniem.

Podłącz konsolę Xbox do routera 

Najbardziej niezawodnym sposobem podłączenia Xboxa do routera jest oczywiście kabel Ethernet, ale skorzystanie z sieci bezprzewodowej chronionej teraz przez VPN jest banalnie proste. 

1. Włącz konsolę Xbox, a następnie naciśnij przycisk Xbox i przejdź do opcji Ustawienia

2. W ustawieniach wybierz Sieć

3. Wybierz Skonfiguruj sieć bezprzewodową

4. Wybierz bezprzewodową sieć domową z listy, a następnie wprowadź hasło

Gotowe! Twój Xbox powinien teraz sprawiać wrażenie jakby znajdował się w innym kraju dzięki twojej nowej sieci VPN.  

1/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz