Pobieranie z CDA: Jak pobrać film krok po kroku? 

Mikołaj Mikiciuk

Updated on:

pobieranie z cda

CDA jest bardzo popularną platformą do strumieniowego oglądania pełnometrażowych filmów, w tym nowości kinowych, oraz innych materiałów wideo zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Niestety, CDA w swojej ofercie nie posiada możliwości pobierania i oglądania offline w darmowej wersji, co z kolei jest dla wielu przeszkodą. Z rozwiązaniem przychodzą wtyczki do przeglądarki na komputer, a także aplikacje na telefon. Dzięki nim pobieranie z CDA staje się możliwe i nie jest zadaniem wymagającym jakichkolwiek umiejętności. Pamiętajmy jednak, że nie możemy ściągać wszystkiego. Dużo materiałów można oglądać za darmo, lecz nowe tytuły, zwłaszcza w dobrej jakości są dostępne po wykupieniu płatnego konta. Zapraszamy do naszego artykułu pt. “Pobieranie z CDA: Jak pobrać film krok po kroku?”, a dowiesz wszystkiego co powinieneś wiedzieć na ten temat!

Ściąganie filmów z CDA Premium

Na początek informacja, której raczej nie szukasz, jest to, że konta Premium mają możliwość ściągania filmów do ich późniejszego odtwarzania w wersji offline. Funkcja ta nazywa się CDA Premium Offline i konieczne jest wcześniejsze nabycie płatnej subskrypcji w tym serwisie. 

Aplikacja jest dedykowana wyłącznie na urządzenia z systemem Android lub iOS. Korzystanie z tej funkcjonalności jest zatem możliwe jedynie na urządzeniach mobilnych takich jak telefon, czy tablet. Natomiast korzystanie z emulatora wiąże się z kolejnymi czynnościami lub kosztami. 

Czy warto ściągać z CDA?

Pozwólcie, że nie będę opisywał kwestii prawnych pobierania takich materiałów, gdyż nawet sądy mają problem z interpretacją przepisów i licencji z tego zakresu. Należy uwzględnić także celowość takich działań. O ile oglądanie filmów objętych prawami autorskimi na własny użytek przez krótki czas powinno budzić jedynie wątpliwości moralne, tak z pewnością wykorzystywanie ich w celach komercyjnych jest surowo zakazane.  

Z racji faktu, iż materiały / filmy na CDA w większości uploadowane są przez użytkowników nieposiadających do tego prawa, moderatorzy serwisu bardzo często je usuwają. Cieszmy się nimi póki są, ponieważ godzinę później mogą być skasowane. Stąd też informacja jak ściągać z CDA jest dla niektórych niezwykle cenna. Pozwoli na trwałe zachowanie pliku na twardym dysku, bez reklam i co najważniejsze – umożliwia oglądanie w dowolnym momencie. 

Serwis także posiada ograniczenia pod względem szybkości transferu, więc nic dziwnego, iż połowę filmu możemy obejrzeć bez najmniejszej przycinki, natomiast druga połowa woła o pomstę do nieba. Taki celowy zabieg sprawia, że rzeczywiście można się zastanawiać nad wykupieniem płatnego pakietu, aby dokończyć film w spokoju.

Powyższe argumenty z pewnością składają się na to, że decydujemy się na podjęcie próby pobrania filmu, o ile występuje taka możliwość. Można to zrobić na wiele sposobów w zależności od posiadanego urządzenia.

Jak pobrać film z CDA przez wtyczkę?

Zacznijmy od najszybszego sposobu na to, aby pobrać dowolny materiał umieszczony na portalu CDA. Do tego celu można skorzystać z rozszerzenia, czyli wtyczki do przeglądarki internetowej. Po instalacji i nadaniu uprawnień, możemy przejść do serwisu CDA i pobrać film za dotknięciem jednego przycisku. Jak pobrać film z CDA krok po kroku?

 1. Wejdź do sklepu rozszerzeń i wyszukaj CDA Downloader (lub po prostu kliknij w link),
jak ściągnąć film z cda
 1. Kliknij Dodaj do Chrome,
jak ściągnąć film z cda
 1. Potwierdź klikając ponownie Dodaj rozszerzenie,
 2. Wejdź na CDA.pl,
 3. Wybierz film, który chcesz pobrać,
pobieranie filmów z cda
 1. Pod filmem, w opisie, kliknij Pobierz filmik,
 2. Poczekaj aż skończą się reklamy,

Gotowe! Ściąganie zostało rozpoczęte, a film będzie gotowy do oglądania w dowolnym momencie. Zwróć uwagę na to, czy pobrany plik poprawnie się wyświetla. W komentarzach różnych wtyczek istniały komentarze, iż pobierają się same reklamy, a nie film. Jeśli i w Twoim przypadku tak jest, spróbuj zainstalować inną wtyczkę i powtórz cały proces. 

Uwaga! Jeśli korzystasz ogólnej wtyczki umożliwiającej ściąganie filmów z YouTube i innych serwisów, prawdopodobnie za jej pomocą możesz także pobrać filmy z CDA. Zasada działania jest bardzo podobna lub taka sama. 

Jak pobrać film z CDA za pomocą programu komputerowego?

Kolejnym sposobem na pobieranie z CDA jest zainstalowanie programu bezpośrednio na Twoim komputerze, a nie przeglądarce. Mogą to być dedykowane rozwiązania do pobierania filmów z Internetu, ale także niektóre rozbudowane odtwarzacze wideo oferują taką funkcję. Możesz skorzystać z poniższych rozwiązań:

 • 4K Video Downloader
 • VLC Media Player
 • AllPlayer
 • KeepVid
 • Freemake Video Downloader

W celu instruktażowym posłużymy się darmowym programem występującym w wersji na komputery z MacOS, a także Windows. Jest to jeden z najbardziej popularnych odtwarzaczy na rynku i istnieje duża szansa, że posiadasz go na swoim komputerze. 

 1. Uruchom VLC Media Player,
jak ściągnąć filmy z cda
 1. Kliknij w Otwórz plik multimedialny,
jak ściągnąć filmy z cda.pl
 1. Przejdź do zakładki Sieć,
 2. Skopiuj URL filmu, który chcesz odtworzyć,
 3. Następnie kliknij Otwórz,
 4. Teraz plik znajduje się na Twojej playliście i jest gotowy do oglądania.

Jak pobrać film z CDA.pl bez programu?

Jeśli nie posiadasz żadnego programu lub po prostu boisz się instalować wtyczki i inne aplikacje, istnieje także inny sposób na pobieranie z CDA.pl. Nie musisz korzystać z oprogramowania innych firm, możesz skorzystać po prostu ze strony internetowej. W celach bezpieczeństwa należy jednak nie klikać w żadne reklamy i nie przechodzić nigdzie dalej, gdyż powinniśmy mieć ograniczone zaufanie do stron tego typu. Kolejnym problemem będzie limit prędkości pobierania, lecz nie na tyle, by stanowiło to problem do pobierania. Jeśli nadal chcesz pobierać film z CDA.pl, wykonaj poniższą instrukcję:

 1. Wejdź na stronę pobieracz.net,
jak pobrać film z cda
 1. Wpisz adres z filmem z CDA,
 2. Kliknij Pobierz,
 3. Kliknij prawym przyciskiem na Pobierz plik .mp4,
jak pobrać film z cda.pl
 1. Wybierz opcję Zapisz link jako,
 2. Wybierz miejsce do zapisania pliku, 
 3. Kliknij Zachowaj,

Jeśli klikniesz klikniesz w przycisk Pobierz plik .mp4, film rozpocznie się odtwarzać w przeglądarce w nowej zakładce. W celu uniknięcia tego, wykonaj poniższą instrukcję. Pomimo, iż instrukcja posiada aż 7 kroków, czas na wykonanie jej jest bardzo krótki. 

Jak pobrać film z CDA na telefon?

Pobieranie filmów z CDA jest możliwe także na Twój telefon lub tablet z systemem operacyjnym Android za pomocą aplikacji z Google Play. Niestety nie znalazłem odpowiednika tego rozwiązania, które sprawdziłoby się na iPhonie. Nie zmienia to faktu, iż na telefonie lub tablecie możesz skorzystać z powyższej instrukcji dotyczącej pobierania ze strony internetowej. Oto instrukcja jak pobrać film z CDA na telefon z Androidem: 

 1. Ściągnij z Google Play lub otwórz aplikację Video Downloader,
 2. Wybierz opcję przeglądarki i przejdź do strony filmu w cda.pl,
 3. Kliknij w strzałkę do pobierania filmu,
 4. Wybierz opcję Pobierz,

Należy pamiętać, że pobieranie filmów z CDA może naruszać prawa autorskie, dlatego zalecamy pobieranie jedynie filmów, do których posiadasz legalne prawo lub które zostały udostępnione publicznie.

Manualna metoda na ściąganie z CDA

Istnieje również możliwość pobrania filmu bez konieczności instalowania dodatków ani korzystania z zewnętrznej strony. W tym celu należy skorzystać z funkcji “Zbadaj / Inspect” w przeglądarce, wyszukać adres filmu i zapisać go z poziomu przeglądarki. Jak to zrobić krok po kroku? 

 1. Wejdź na CDA.pl,
 2. Znajdź film, który chcesz ściągnąć,
pobieranie z cda.pl
 1. Kliknij prawym przyciskiem myszki na film i wybierz opcję Zbadaj lub: kliknij Crtl + Shift + C
 2. Następnie kliknij CRTL+F (wyszukiwanie),
pobieranie filmów z cda
 1. Wpisz “mp4” w wyszukiwarce,
 2. Znajdź w kodzie adres linku i kliknij w niego,
pobieranie z cda
 1. Kliknij prawym przyciskiem myszki na materiale wideo,
 2. Następnie wybierz opcję Zapisz film wideo jako…,
 3. Zapisz w dowolnym miejscu,

Gotowe! A Ty? Jaki jest Twój ulubiony sposób na pobieranie z CDA? Napisz w komentarzu!

5/5 - (3 votes)

Dodaj komentarz