Rower dla dziecka – jak wybrać?

Mikołaj Mikiciuk

rower dla dziecka

Zbliżająca się wiosna sprzyja aktywnościom sportowym, które przyczyniają się do poprawy kondycji fizycznej i pozwalają odzyskać wigor, utracony zimową porą. Jednym z najpopularniejszych sportów, jakiemu oddają się zarówno starsi, jak i najmłodsi, jest rower. Dodatkowym atutem, tej aktywności jest to, że można ją realizować w rodzinnym gronie.

Wiek ma duże znaczenie

Myśląc o zakupie roweru, musicie w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę wiek dziecka, jego wzrost, a także dotychczasowe umiejętności. Jeśli dopiero rozpoczyna przygodę z jednośladem, konieczna będzie wizyta w sklepie, aby idealnie dopasować model roweru do dziecka. To gwarancja nie tylko komfortu jazdy, ale przede wszystkim bezpieczeństwa, a ono jest przecież najważniejsze.

Na rozmiar roweru składa się wiele czynników. Jednym z nich jest wielkość ramy, wyrażana najczęściej w calach, a także średnica kół. Skorzystajcie więc z pomocy sprzedawców, którzy od razu precyzyjnie dopasują jednoślad do waszego dziecka. Istotna jest również płynna regulacja wysokości kierownicy i siodełka, umożliwiająca korzystanie z roweru, nawet gdy dziecko podrośnie. W zakupach pomocna będzie szybka pożyczka, dzięki której z łatwością sfinansujecie koszt wysokiej jakości roweru.

Przeznaczenie

Jeśli dziecko potrafi już samodzielnie jeździć, a chcecie jedynie wymienić rower, musicie określić, do czego będzie służył. W sklepach bowiem spotkacie się z ogromnym wyborem rowerów, przeznaczonych zarówno do jazdy miejskiej, jak i trekingowej. Popularne „górale” to rozwiązanie dla dzieci ceniących jazdę terenową, jednak wiele z tych modeli ma uniwersalne zastosowanie i doskonale sprawdzi się także w mieście.

W tym przypadku znów przydatne będą sklepy sportowe i fachowe wsparcie sprzedawców, którzy pomogą dopasować rower do planowanego wykorzystania i dominującego stylu jazdy. Nie zapominajcie o wysokiej jakości przerzutkach oraz hamulcach, zapewniających bezpieczeństwo nawet podczas jazdy w niesprzyjających warunkach. Równie istotny jest materiał, z jakiego wykonano ramę. Korzystając z szybkiej pożyczki, zdecydujcie się na wytrzymałe konstrukcje, z lekkich stopów metalu. Znacznie ułatwią przenoszenie roweru.

Pamiętaj o bezpieczeństwie

Priorytetem przy jeździe na rowerze jest bezpieczeństwo dziecka. Szczególnie na początku przygody z jednośladem niezbędne są akcesoria takie jak nakolanniki oraz rękawiczki. Chronią przed przykrymi konsekwencjami upadku, zabezpieczając kolana, łokcie oraz dłonie. W sklepach znajdziecie ogromny wybór tego rodzaju akcesoriów, dostępnych w różnych wersjach kolorystycznych.

Niezależnie od wieku dziecka musicie zadbać o odpowiedni kask. Korzystając z możliwości, jaką daje szybka pożyczka, pomyślcie o wysokiej jakości ochronie na głowę, wykonanej z lekkich materiałów, zapewniających odpowiednią cyrkulację powietrza, co ma ogromne znaczenie szczególnie w porze letniej. Innymi niezbędnymi akcesoriami są również: dzwonek, lusterka oraz oświetlenie, poprawiające widoczność rowerzysty na drodze.

Decydując się na zakup roweru, przemyślcie dokładnie, jaki model będzie odpowiedni dla waszego dziecka. Liczy się bowiem nie tylko wygląd, na co najmłodsi zwracają szczególną uwagę, ale przede wszystkim bezpieczeństwo i komfort podróżowania. Niezbędny jest także zestaw podstawowych akcesoriów, które dopasujcie do roweru od razu przy jego zakupie.

5/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz