Kredyty – podstawowe informacje o kredytach

Mikołaj Mikiciuk

Updated on:

expander

Niestety, ale bardzo często w naszym życiu bywa tak, że brakuje nam pieniędzy. Mamy pilne wydatki związane z remontem mieszkania, czy naprawą samochodu i potrzebujemy szybko załatwić dodatkową gotówkę. Najlepiej jest w takich sytuacjach skorzystać z pomocy banków oferujących nisko oprocentowane kredyty. Można w ten sposób rozłożyć zobowiązanie na niskie raty, dzięki czemu nie odczuje tego nasz domowy budżet.


Jakie są największe atuty kredytu gotówkowego?

Kiedyś po kredyt gotówkowy musieliśmy osobiście wybrać się do banku. Obecnie jednak pożyczanie pieniędzy jest bardzo proste, ponieważ wystarczy do tego urządzenie mobilne wraz z internetem. Dla stałych klientów oferowane są również kredyty przez telefon. Podejmując decyzję o wysłaniu wniosku i zawarciu umowy z bankiem, można liczyć na to, że gotówka pojawi się na koncie nawet w 15 minut. Jest to ogromny plus dla wszystkich klientów, którzy potrzebują bardzo szybkiego zastrzyku finansowego.


Największą zaletą kredytów bankowych jest to, że wymagana jest minimalna ilość formalności. Klient podaje tylko dane z dowodu osobistego oraz informacje o zatrudnieniu i wysokości osiąganych dochodów. Tyle w zupełności wystarczy, aby otrzymać decyzję natychmiast.


Jakie kredyty można uzyskać w banku?

Bank to instytucja finansowa, która oferuje różnego rodzaju kredyty. Klienci korzystający z takich usług najczęściej decydują się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Popularność zdobywa również kredyt samochodowy, który można przeznaczyć na zakup nowego auta lub używanego. Kwota może wynieść nawet pół miliona złotych, a okres kredytowania do 120 miesięcy.

Młode małżeństwa najczęściej decydują się na kredyt hipoteczny, ponieważ pozwala zrealizować marzenie o zakupie własnego mieszkania. Pieniądze można również przeznaczyć na zakup działki i budowę własnego domu.

Osoby, które posiadają już wiele zobowiązań finansowych, mogą skorzystać z kredytu konsolidacyjnego. Polega on na połączeniu wszystkich posiadanych pożyczek w jedną, dzięki czemu, zamiast płacić kilka rat w różnych bankach, spłaca się tylko jedną.

Ostatnim bardzo częstym rozwiązaniem jest kredyt firmowy, na który decydują się zarówno osoby prowadzące już biznes, jak i młodzi przedsiębiorcy, którzy dopiero myślą o zarejestrowaniu własnej firmy. Kredyt firmowy występuje w postaci obrotowego, inwestycyjnego albo w rachunku bieżącym.


Kto pomoże uzyskać kredyt w banku?

Decydując się na zaciągnięcie kredytu bankowego, warto skorzystać z pomocy dobrego doradcy finansowego, zwłaszcza gdy mowa o bardzo dużych sumach pieniędzy. Ekspert od kredytów pomoże znaleźć najlepszy produkt dostępny na rynku oraz wyjaśni wszelkie niezrozumiałe przepisy.

Doradca kredytowy jest specjalistą od finansów i ma dostęp do szerokiej bazy różnych kredytów oferowanych na rynku. W ten sposób znalezienie najkorzystniejszego rozwiązania będzie proste i szybkie.

Ekspert finansowy pomoże zaoszczędzić klientowi czas a także doradzi, które dokumenty należy przygotować do uzyskania kredytu oraz będzie koordynował cały proces ubiegania się o przyznanie pożyczki. Jest on w stanie również wyczyścić negatywne wpisy w Biurach Informacji Kredytowej, aby podnieść zdolność kredytową klienta.

5/5 - (6 votes)

Dodaj komentarz