Jak doładować komuś konto w Plusie, Play, Orange i T-Mobile? 

Mikołaj Mikiciuk

Updated on:

jak doładować komuś konto

Kupowanie doładowania telefonu dla kogoś innego może się wydawać dosyć dziwne, ale naprawdę istnieje wiele powodów, dla których możesz potrzebować to zrobić. W życiu zdarzają się różne sytuacje, od zapomnienia o kończącym się pakiecie danych, brak dostępu do Internetu, czy zablokowanie środków na koncie bankowym albo po prostu potrzebuje to zrobić Twoje dziecko. Istnieje wiele sposobów na doładowanie komuś konta i jeśli chcesz to zrobić, koniecznie przeczytaj nasz poradnik. Z tym krótkim poradnikiem przekonasz się, jak łatwo to zrobić! Zapraszamy do artykułu pt. “Jak doładować komuś konto w Plusie, Play, Orange i T-Mobile?”.

Jakie są sposoby na doładowanie czyjegoś konta?

Wraz z rozwojem technologii, Internetu oraz łatwej dostępności do smartfonów, rośnie w liczba sposobów na doładowanie telefonu nie tylko własnego, ale także czyjegoś. Nowoczesne rozwiązania umożliwiają wykonanie tej czynności nawet bez wychodzenia z domu. Sprawdźmy, co masz do wyboru:

 • przelew pieniędzy z telefonu na telefon,
 • doładowanie konta ze stron internetowych dedykowanych (obsługują wszystkich operatorów), 
 • doładowanie konta ze strony internetowej lub aplikacji danego operatora,
 • doładowanie konta ze strony internetowej lub aplikacji banku (obsługuje wszystkich operatorów), 
 • zakup doładowania w tradycyjnej formie “zdrapki”, 
 • zakup doładowania w punktach usługowych i sklepach spożywczych (np. żabka, poczta), 
 • zakup doładowania w pobliskim bankomacie.

Jak doładować komuś konto z innego telefonu? Teleprzelew

Masz możliwość wykonania przelewu środków z własnego konta, na konto karty SIM drugiej osoby. Taka usługa nazywana jest “teleprzelewem” i odbywa się za pomocą wpisania szybkiego kodu lub wiadomości SMS. Każdy operator ma własną usługę, sposób realizacji, koszt oraz ograniczenia. Sprawdźmy:

Jak wykonać Teleprzelew w Plusie?

Usługa Teleprzelew nie powoduje przedłużenia okresu ważności konta odbiorcy, a maksymalna kwota otrzymania środków oraz wykonania przelewu ograniczona jest do 20 zł brutto (z VAT) na miesiąc. Natomiast koszt wysłania wiadomości zlecającej oraz potwierdzającej, na terenie kraju, wynosi łącznie 10 groszy.

 1. Wyślij SMS pod numer 5511 o treści: P [kwota przelewu] [numer osoby], np.: P 5 500100100,
 2. Po chwili otrzymasz wiadomość SMS,
 3. Potwierdź wykonanie przelewu, odpowiadając: TAK  

Jak wykonać przelew SMS w Play?

Usługa przelewu SMS w Play dostępna jest dla osób posiadających telefon na abonament, ale także telefon na kartę. Najlepszym sposobem na realizację całej procedury jest wcześniejsze poproszenie o doładowanie przez naszego interesanta. Może to zrobić wpisując kod *122# i klikając zieloną słuchawkę, a następnie wpisanie numeru telefonu osoby, która miałaby dokonać przelewu. Osoba ta dostanie informacje o sposobach pomocy wraz z pełną instrukcją.

Z moich prób okazuje się, iż proces wygląda następująco:

 1. Wpisz krótki kod: *111*15*1# i zatwierdź zieloną słuchawką,
 2. W odpowiedzi należy wpisać numer telefonu oraz kwotę przelewu.

Kwota przelewu zostanie dopisana do następnego rachunku w przypadku osób posiadających telefon na abonament lub pobrana z konta, jeśli posiadasz telefon na kartę. Maksymalna kwota jednorazowego przelewu SMS wynosi od 10 do 100 zł, przy czym nie może przekroczyć 150 zł w ciągu 30 dni.

Jak wykonać Przelew SMS w Orange? “$M$ Doładuj“

Usługa Przelew SMS “$M$ Doładuj“ ograniczona jest do wykonania maksymalnie 10ciu przelewów miesięcznie, po jednym dziennie, na kwotę od 1 do 5 zł. Natomiast koszt realizacji usługi na terenie kraju wynosi 20 groszy, a w Roamingu 45 groszy. Procedura wygląda następująco: 

 • Wyślij SMS pod numer 316 o treści: DOLADUJ [kwota] [numer telefonu], np.: DOLADUJ 5 500100100 

Jako osoba, która potrzebuje doładowania, możesz wysłać do kogoś prośbę o doładowanie. Koszt takiej usługi, to 20 groszy, a procedura wygląda następująco:

 • Wyślij SMS pod numer 316 o treści: PRZELEJ [kwota] [numer telefonu], np.: PRZELEJ 5 500100100

Jak wykonać przelew SMS w T-Mobile?

T-Mobile umożliwia wykonanie przelewu SMS tylko dla osób, które posiadają abonament. W tym przypadku kwota doładowania zostanie doliczona do następnej faktury/rachunku. Usługa jest bezpłatna i możliwa do realizacji na 2 sposoby:

 1. Wyślij SMS pod numer 80116 o treści: [kwota].[numer telefonu], np.: 25.500100100
 2. Wpisz szybki kod: *116*[kwota]*[numer]#, np.: *116*25*500100100#

Jak doładować komuś konto z konta bankowego?

Banki mając praktycznie taką samą ofertę, mogą zdobywać klientów głównie poprzez wysoki standard obsługi oraz udogodnień. Jednym z nich jest rozbudowana strona internetowa z funkcjonalnością ułatwiającą życie i jej odpowiednik – mobilna aplikacja. Znajdziemy tam funkcję płatności za parkowanie, internetowy kantor, załatwianie usług urzędowych, a także doładowanie konta komórkowego. Jak zatem wykorzystać tą opcję? Bardzo prosto. W celach pokazowych, posłużę się aplikacją ING.

jak doładować czyjeś konto
 1. Otwórz aplikację banku,
 2. Zaloguj się do niej danymi biometrycznymi lub wpisując kod,
 3. Przejdź do zakładki “Przelewy”
 4. Wyszukaj opcję “Doładowanie telefonu”,
jak doładować komuś konto z telefonu
 1. Wpisz numer telefonu, wybierz operatora, a następnie wybierz kwotę,
 2. Kliknij Dalej,
 3. Potwierdź wykonanie doładowania,

Otrzymasz informację w aplikację o realizacji usługi, a także powiadomienie od operatora o doładowanym koncie. Co ważne, wykonując doładowanie w ten sposób korzystasz ze wszystkich benefitów od operatora, np. dodatkowy Internet za doładowanie lub dodatkowe środki na koncie. 

Ta sama procedura może być wykonana z widoku strony internetowej banku, natomiast wymaga to dostępu do komputera. 

Jak doładować komuś konto na stronie internetowej? 

Istnieją strony internetowe, które oferują doładowanie telefonów dla wszystkich operatorów, wszelkimi możliwymi sposobami płatności (oczywiście, oprócz gotówki, czy barteru). Zazwyczaj są to dedykowane portale zajmujące się doładowaniami lub firmy od szybkich płatności jak np. PayU. Sprawdź, jak doładować komuś konto za pomocą strony internetowej:

szybkie doładowanie czyjegoś telefonu
 1. Wejdź na stronę doladowania.payu.pl,
 2. Wpisz numer telefonu,
 3. Kliknij “Doładuj telefon”,
doładować telefon
 1. Następnie wybierz kwotę i wpisz adres e-mail,
 2. Wybierz sposób płatności,
 3. Kliknij “Doładuj i płacę”, 
jak doładować telefon
 1. Potwierdź transakcję, 
 2. Zapłać,
 3. Gotowe!

A Ty masz jakiś swój ulubiony sposób? Napisz w komentarzu, a postaramy się uzupełnić powyższy poradnik o kolejną możliwość. Jeżeli potrzebujesz, możesz także przeczytać jak sprawdzić stan konta w Plusie, Orange , T-Mobile

5/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz